Dostali sme na našej webovej stránke množstvo pripomienok a veľa e -mailov od ľudí, ktorí sa pýtajú na naše pedagogické pracovné miesta v Číne. Ako sme boli schopní pohodlne žiť v Číne v Yangzhou, zatiaľ čo šetríme dostatok peňazí na cestovanie po práci roka?

Keď hovoríme, že sme ušetrili 21 000 dolárov pri výučbe angličtiny v Číne, väčšina ľudí predpokladá, že sme museli prežiť veľmi základný životný štýl. Nielenže sme žili dobre, ale mali sme úžasné skúsenosti, stretli sme sa vynikajúcich ľudí a mali úžasných študentov.

Och, a spomenul som, že sme pracovali iba 20 hodín týždenne?

Domnievam sa, že je čas rozdeliť náš životný štýl v Číne v porovnaní s tým, koľko peňazí sme tam zarobili (a utratili).

Všetky tieto čísla sú založené na plate a životných nákladoch páru v Číne a sú v amerických dolároch.

*POZNÁMKA: Ak potrebujete peniaze zaslané, keď žijete v Číne, pozrite sa na túto recenziu TransferWise a zistite, či je to pre vás to pravé.

Nie ste si istí, či si chcete zabaliť svoj život a presťahovať sa do Číny? Existuje ďalšia možnosť – môžete učiť angličtinu online z domu alebo kdekoľvek na svete! Ak ste z Kanady alebo Spojených štátov, pozrite sa na Vipkid a dostanete zaplatené za výučbu angličtiny online čínskym študentom. Ak nie ste zo Severnej Ameriky, nebojte sa, stále môžete učiť online. Podrobnosti nájdete v našom článku:

☞ Vyučujte angličtinu online: Získajte zaplatené s týmito 5 najlepšími spoločnosťami

Životné podmienky

Radi si myslíme, že sme mali pekný byt. Bola to celkom veľká rohová jednotka (88 metrov štvorcových), mala veľa okien s pekným výhľadom, bola novo postavená, mala súkromnú spálňu (namiesto toho, aby bola iba štúdiový balík) a mala práčku.

Náš byt v Číne, keď sme prvýkrát dorazili
Bola tiež vybavená. Byt mal televízor s plochou obrazovkou, posteľ s matracom (veľmi tvrdý), koncové stoly, armoire/šatník, futon gauč, kuchynský stôl so 4 stoličkami, hrnce, panvice, misky, kanvica, ryž Horúca doska a … paličky!

Nie príliš zlé, však?

Mesačné porušenie:

Náklady na byt: 364 dolárov mesačne (vrátane mesačného poplatku za prenájom). Škola pokrývala 266 dolárov tejto sumy, čo znamená, že sme utratili 98 dolárov mesačne na prenájom.

Celkom utratený: 98 dolárov mesačne

Chcete si zarobiť a ušetriť ešte viac, keď budete žiť v zámorí a cestovať? Pozrite sa na náš zoznam Epic 101 cestovných pracovných miest, naučte sa, ako nájsť prácu, koľko úloh platí a čo práca znamená.

Zábava

Naša myšlienka zábavy sa môže líšiť od myšlienky iných ľudí. Našou hlavnou formou radosti bolo pre nás dokonale pitie červeného vína spárovaného so starým čedarom!

Toto je náš druh zábavy! Naša skromná zbierka na pulte.
Ak sme sa rozhodli ísť von, nejde o bary, radi sme chodili na večere s veľkou skupinou priateľov.

Mali by sme tiež večierky v našom dome alebo by sme spojili kamarátov, aby sme sledovali boj UFC. V lete sme mali BBQ v dome nášho priateľa, ako aj v bazénových večierkoch.

Typická večera v Číne naplnená úžasným jedlom a ešte väčšími priateľmi
Išli sme do karaoke, arkády, kine kino a sledovali sme živú hudbu PAL Play v rôznych kaviarňach.

Okrem toho, že sme chodili na večere (náklady, na ktoré som zahrnul nižšie do sekcie „jedla“, sme si užili strávenie popoludní v parku, piknikom, prechádzkou po starom meste a jazdením na našich bicykloch.

Hranie nejakého basketbalu na arkáde k mojim narodeninám

Mesačné porušenie:

Fľaša dovážaného vína: 10 dolárov

Sledovanie živej hudby s nápojom: 5 dolárov

Karaoke, arkáda alebo kino: 10 dolárov každý

BBQ, bazén, sledovanie UFC, park, pikniky = zadarmo

Celkom utratený: asi 50 dolárov mesačne

Jedlo

Ach, ako nám chýba čínske jedlo!

Môžu tam jesť nejaké vážne podivné jedlá, ale existuje toľko ďalších chutných jedál. Jedli sme večeru v reštauráciách 3-4 krát týždenne a zvyčajne sme si robili raňajky a obed doma.

Naše skrinky a chladnička doma boli zásobené západnými potravinami.

Áno, jedli sme veľa knedle, ale nie preto, že boli lacné … milujeme ich!

Aj keď náklady na dovážané jedlo v supermarkete boli ekvivalentné tomu, čo by stálo doma, nezáležalo na tom, chceli sme dobrý syr, mäso, kávu, čokoládu a občerstvenie!

Kúpili sme naše produkty od našich obľúbených predajcov na ulici a bolo to vždy čerstvé a chutné.

A áno … jedli sme veľa knedle!

Mesačné porušenie:

Západné potraviny v hodnote mesiaca: 325 dolárov

Vrecko čerstvých produktov: 3 doláre

Jedlo v reštaurácii: 4-7 dolárov (každý)

Jedlo na pouličnom dodávateľovi: $ 1 $

Celkom utratený: 571 dolárov mesačne

Preprava

Aj keď sme šli na veľa prechádzok a rozhodli sme sa chodiť, kedykoľvek sme to mohli, každý z nás si kúpil B.Icycle (50 dolárov), keď sme sa presťahovali do Yangzhou a použili sme ho ako náš spôsob dopravy na rok.

Naše sladké jazdy na tento rok

Keby sme išli ďalej mimo naše okolie, ak by pršalo, keby bolo zima alebo keby sme boli leniví, neváhali by sme si vziať taxi.

Mesačné porušenie:

Taxi: $ 1-$ 3 / cesta

Autobus: 0,16 dolárov

Celkové náklady: okolo 16 dolárov mesačne

Noci v bare

Nie sme presne šialení partieri, ako sú niektorí z našich kamarátov v Číne, zriedka sme išli do miestneho baru a radšej chodili na večierky alebo večere, ktoré nevyhnutne viedli k množstvu pitia.

V bare v Yangzhou sme tam išli iba 4 -krát za celý rok!

Napodiv, niektoré z našich najpamätnejších (alebo by som mal povedať, sotva nezabudnuteľné) noci, keď žili v Číne. Rozlúčili sme sa, ak sa nám to páči, a zostali sme doma a pozerali sme film, ak by sme to neurobili.

Mesačné porušenie:

Náklady na pivo v bare: 2,50 dolárov

Náklady na kokteil v bare: 5 dolárov

Veľká fľaša piva z obchodu: 0,36 dolárov (môžete priniesť pivá kúpené v obchode do reštaurácií a niektorých barov!)

Pretože sme zriedka išli do baru a veľké fľaše piva stoja iba 0,36 dolárov, naše náklady na pitie počas nocí boli dosť nízke.

Celkové náklady: 17 dolárov mesačne

Nástroje/účty

Mali sme najlepší internet, aký by ste mohli mať v Yangzhou (čo veľa nehovorilo), každý z nás mal mobilný telefón na platení a textovom pláne. Navyše sme zaplatili za horúcu vodu, teplo a klimatizáciu.

Mesačné porušenie:

Internet: 16 dolárov mesačne

Telefóny: ​​8 dolárov mesačne

Elektrický účet: 50 dolárov mesačne

Účet za vodu: 5 dolárov mesačne

Celkové náklady: 79 dolárov mesačne

Cestovanie po Číne

Naozaj sme chceli ísť do Japonska a Thajska, keď žili v Číne, ale keďže náš dovolenkový čas je rovnaký ako zvyšok Číny, náklady na lety boli poburujúce. Rozhodli sme sa stráviť sviatky bližšie k domovu.

Milujeme Šanghaj a cestovali sme tam mnohokrát. Mali sme víkendy vo Wuxi a Nanjing. Navyše sme strávili niekoľko dní v Hangzhou a v Suzhou.

Na vlakovej stanici, pripravení ísť do Suzhou!
S úžasným autobusovým a vlakovým systémom v Číne bolo ľahké sa na pár dní dostať preč.

Rozdelenie cestovných nákladov:

Fast Vlak do Šanghaja: 13-21 dolárov (na osobu, za cestu)

Autobus do vlakovej stanice: 2,85 dolárov

Autobus do okolitých miest: 5 dolárov

Hostel v Šanghaji: $ 20/noc

Celkom: Naše cesty mimo Yangzhou za celý rok stoja okolo 800 dolárov

Zmiešaný

Myslím, že sme strávili asi 500 dolárov na náhodné veci počas celého roka, ako sú odevy, balená voda, toaletné potreby a predmety pre dom.

Dostali sme tiež bonusovú ponuku na konci našej zmluvy za 500 dolárov.

Ročné rozdelenie životných nákladov

Ubytovanie: 1 176 dolárov

Zábava: 600 dolárov

Jedlo: 6 852 dolárov

Transport: 192 dolárov

Párty: 204 dolárov

Utility: 948 dolárov

Cestovanie/dovolenka: 800 dolárov

Rôzne: 500 dolárov

Celkom utratený: 11 272 dolárov

V roku sme zarobili 32 200 dolárov a utratili sme okolo 11 200 dolárov, čo znamená, že sme medzi nami ušetrili 21 000 dolárov!

Nielenže sme ušetrili veľa peňazí počas bývania v Číne, ale v priebehu roka sme dobre žili. Nemuseli sme sa chváliť a zoškrabať alebo byť úplne lakomí s našimi peniazmi, aby sme ušetrili dosť na cestovanie po jednom roku práce.

Táto celková suma nezahŕňa peniaze, ktoré sme zarobili z blogu, to je prísne príjem z výučby angličtiny.

Rozhodli sme sa, keď sme sa presťahovali do Číny, že sa chystáme ušetriť čo najviac peňazí, bez toho, aby sme ohrozili náš životný štýl, úroveň pohodlia alebo naše skúsenosti so životom v novej krajine.

Milujúci život v Číne!

Naším cieľom bolo mať na konci roka dostatok peňazí na to, aby sme pokračovali v dobrodružstve v Mongolsku, Rusku, Strednej Ázii a Iráne a my sme šťastní, že sme mohli tento cieľ dosiahnuť.

Výučba angličtiny je vynikajúcou prácou pre každého, kto miluje cestovanie a má záujem dozvedieť sa o nových kultúrach. Je tiež úžasné, ak chcete ušetriť veľa peňazí za rok, keď pracujete minimálne hodiny a máte veľa voľného času!

Viac informácií o kariére v Číne nájdete na:

Je Čína lacná? Odhalené náklady na životné náklady v Číne

10 dôvodov, prečo je život v zahraničí úžasný!

Výučba angličtiny v Číne: Začíname často kladené otázky

Výučba angličtiny v Číne: Časté otázky týkajúce sa práce

Už ste niekedy učili angličtinu v zahraničí? Dokázali ste tiež ušetriť peniaze? Zdieľajte s nami nižšie!

Páči sa mi to? Pripnúť?

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste sú Amazonským spolupracovníkom a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektoré ďalšieMaloobchodníci. To znamená, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.