Londýn je jedným z najväčších miest na Zemi. Je plná histórie, kultúry, architektúry a moderného vývoja, ktoré sa spájajú, aby sa rozľahlé, mágia, metropoly. Ak chcete skutočne vziať všetko, čo Londýn ponúka, musíte tam stráviť týždne, ale stále môžete veľa napchať do jedného dňa.

Tu je to, čo robiť, ak máte jednodňové prestávku alebo plánujete jednodňový výlet z iného miesta v krajine.

Pravidlá

Ak chcete vidieť všetko (alebo čo najviac, buďme úprimní) za jediný deň, tu sú pravidlá:

Nemôžete ísť v žiadnych atrakciách, vidíte ich iba zvonku (to je v poriadku, aj keď mnohí vyzerajú lepšie zvonku)

Musíte používať všetku verejnú dopravu (autobusy, vlaky, DLR a autá káblovej televízie)

Potrebujete pohodlné, podporné topánky a veľa vody

Nezastavujte dlho na obed

Na ušetrenie času použite ustricu alebo bezkontaktnú kartu

Štart – Westminster

Ak vstúpite do Londýna z Heathrow, na Eurostar alebo na národnom železničnom vlaku zo severu, dorazíte blízko podzemnej stanice Piccadilly alebo Victoria Line (buď Heathrow, Kings Cross St Pancras alebo Euston). Začnite tu a choďte do Green Park.

To vás dostane do Green Parku; Odtiaľ choďte na juh a dorazíte do Buckinghamského paláca. Strávte nejaký čas obdivovaním architektúry, brány, fontány vonku a dlhého obchodného centra lemovaného zväzkami.

Potom prejdite parkom sv. Tu dorazíte do paláca Westminster a dobre známeho Big Ben. Pozrite sa na sochy na námestí Parlamentu a rýchlo naskočte cez cestu, aby ste sa pozreli na opátstvo Westminster.

Zamierte späť na Big Ben, choďte po moste po moste, aby ste sa pozreli na Temže a London Eye. Po selfie alebo dvoch, choďte späť tak, ako ste prišli, a vezmite to najlepšie, aby ste sa vydali na sever po ulici Parlamentu.

Uprostred cesty uvidíte Cenotaph, kde sú maky položené každý november, a naľavo sa dostanete do Downing Street, známa ulica, v ktorej žije predseda vlády.

Pokračujte v chôdzi na sever a ocitnete sa na Trafalgarskom námestí. Vyhľadajte, aby ste obdivovali Nelsonov stĺpec a pozrite sa na levové sochy, ktoré chránia fontány.

Trafalgarské námestie s Národnou galériou vzadu

Piccadilly Circus to Covent Garden

Po pohľade na budovu Národnej galérie sledujte cestu, ktorá je vľavo a zamierte do Circcadilly Circus. Akonáhle sa pozriete na stenu obrazoviek, choďte na východ pozdĺž ulice Coventry Street a dorazíte na Leicester Square, miesto premiéry filmov v hlavnom meste. Akonáhle budete hotoví, pokračujte v miere po tej istej ceste (mení názov na ulicu Cranbourn Street), až kým nedosiahnete Covent Garden.

Keď sem chodíte, nezabudnite sa pozerať na niektoré z fantastických architektúr, vrátane:

Hippodrom, ktorý sa nachádza vo Westminsteri na rohu Charing Cross Road a Cranbourn Street. Pôvodne sa používal na predstavenia cirkusu a rozmanitosti, ale teraz je kasínom, ktorý je domovom rulety, blackjacku, Baccarat a troch kariet (rýchlejšia variácia, ktorá je podobná mnohým ďalším populárnym verziám), steakhouse a miestny Magic Mike Mike Mike. šou. Nie je však čas ísť dovnútra, len obdivujte architektúru z vonkajšej strany známej architektúry II.

Čínska štvrť, ktorá má nejakú krásnu orientálnu tematickú architektúru vrátane čínskej brány

M & Ms World, ktorý má postavy M&M, ktoré obnovujú známu obálku albumu Beatles, Abbey Road

Covent Garden to Hyde Park

Po vyskúšaní Covent Garden skočte na trubicu a pomocou linky Piccadilly sa dostanete do rohu Hyde Park. Vystúpte a obdivujte veľkú zeleň najlepšie v centre mesta. Ak chcete, choďte na krátku prechádzku, kým sa nedostanete k jazeru, kde pravdepodobne nájdete labute, husi a kačice.

Potom choďte na juh, prejdete po ceste a zamierte po bočnej ulici, až kým nedosiahnete cestu s názvom „Knightsbridge“. V okolí nájdete veľa krásnych budov a pravdepodobne uvidíte na uliciach veľa luxusu a dokonca aj supercary.

Prejdite juhozápad, až kým nedosiahnete známy obchodný dom Harrods. Ak chcete, urobte rýchly výlet dovnútra, aj keď netrávte príliš dlho a pozriete sa na cenové štítky, ktoré sú väčšie ako vaše telefónne číslo.

Keď ste tu skončení, odíďte a odbočte doľava. Neustále smerujte juhozápad. Potom sa dostanete do prírodných histórií a múzeí Victoria a Albert. Opäť sa môžete rýchlo pozrieť dovnútra (najmä múzeum prírodnej histórie, ak sa chcete pozrieť na obrovskú halu a kostru veľrýb).

Kensingtonský palác

Odtiaľ choďte na sever späť smerom k Hyde Park. Predtým, ako sa tam dostanete, nájdete Royal Albert Hall a pamätník Alberta cez cestu, potom choďte na západ a potom na sever, aby ste sa dostali do Kensingtonského paláca.

Akonáhle budete hotoví, choďte znova na sever, kým nevyjdete na druhú stranu parku. Vstúpte do podzemnej stanice Queensway a vydajte jednu zastávku na Notting Hill Gate. Tu nájdete nejaké DInull