Španielsko je jednou z najviac skontrolovaných krajín v Európe, avšak najvýznamnejšie destinácie v Španielsku nie sú jediné, ktoré sa vydávajú za výnimočné cestovné destinácie . Spolu s nájdením niekoľkých z najlepších španielskych miest, ako aj nasiaknutím slnka na extrémne prominentných pobrežných letoviskách, ako aj na ostrovoch, sa nemusíte báť vystúpiť z vychodenej cesty a navyše sa odhlásiť, aby ste objavili nejaké skryté drahokamy, ktoré budete milovať.

Obsah

1. Tenerife
2. Barcelona
3. Madrid
4. Sevilla
6. Valencia
7. Cordoba
8. San Sebastian
9. Alicante
10. Granada
11. Almeria

1. Tenerife

Foto: Dronepicr CC od 2.0
Keď veríte v Tenerife, možno veríte o pláže a batolových prázdninách. Tento Kanársky ostrov však má oveľa viac čo ponúknuť. Sopečné vrcholy, ako aj lunárne krajiny sú z tohto sveta. Absolútne si musíte dať čas na inštaláciu Teide; Najväčšia výška v Španielsku, ktorá je možné objaviť v národnom parku Teide. Tu si môžete tiež vyskúšať niekoľko špeciálnych geologických drahokamov v španielskom type v type starodávnych lávových tokov, ako aj zvláštnych krajín kráterov.

2. Barcelona

Foto: Med Eddarami na Unsplash
Druhé mesto Španielska je veľkým preferovaným pre návštevníkov z celého sveta vďaka svojej senzačnej stredomorskej polohe, nádherne slávneho dizajnu, ako aj kozmopolitnej atmosféry. Nemôžete ísť do Barcelony bez nákladov dlho obdivovať svet Gaudi v Sagrada Familia a Park Guell.

3. Madrid

Jorge Fernández Salas
Skvelý cieľ na víkendovú prestávku na slnku, umelecké nadšenci sa tešia v Madride. Choďte do Zlatého trojuholníka umenia galérií, aby ste si vzali niekoľko najobľúbenejších diel na kontinentoch vrátane Picasso’s Guernica. Existuje tiež veľa historických miest, ktoré môžete preskúmať – mesto je domom Kráľovského paláca, najväčšieho v Európe, pokiaľ ide o oblasť. Za každým rohom nájdete veľké množstvo vecí.

4. Sevilla

Foto: Paul Vanderwerf CC od 2.0
Cestujte z Madridu do Sevilly vysokorýchlostným vlakom, aby ste sa pozreli na financovanie Andalúzie v južnom Španielsku, čo je najznámejšie pre svoju prosperujúcu kultúru flamenca. Ak ste fanúšikom flamenca, potom sa vám bude páčiť tu; Zúčastnite sa výstavy na jednom z intímnych flamenco barov.

6. Valencia

Foto: Jorn Van Maanen CC BY-SA 2.0
Ak je Paella hore s vašimi preferovanými potravinami, potom úplne vložte Valencia na zoznam kontajnerov. Zamierte do plážovej reštaurácie a tiež sa tešíte z tohto slávneho ryžového jedla na obed, vyplavené regionálnym zmiešaným nápojom alebo pohárom sangrií.

7. Cordoba

Eliott van Buggenhout
Toto mesto bolo najdôležitejšie počas maurskej politiky Španielska v stredoveku. Katedrála mesta bola vtedy, keď si veľká mešita Cordoba a stále si zachováva väčšinu svojho pôvodného islamského dizajnu. Staré mesto Cordoba je poskytované ako miesto svetového dedičstva UNESCO, ako aj je dom na podmanenie dláždených ulíc, zaujímavého dizajnu a populárneho rímskeho mosta.

8. San Sebastian

Sid Saxena
Nachádza sa na pobreží Baskic Country a je pre milovníkov potravín nevyhnutnosťou. Keď ste tam, nezabudnite ochutnať pintxo; Baskické rukoväte tapas, ktoré vo všeobecnosti obsahujú chutné vzory spárované s chrumkavým chlebom. Concha Beach je nádherná zátoka v tvare škrupiny pre rodiny, zatiaľ čo surferi ako Zurriola Beach.

9. Alicante

Julian Dik
Vďaka stúpajúcej skalnatej výške spojenej s morom a slnečným žiarením je Alicante jedným z najvýznamnejších španielskych pobrežných destinácií. Samotná Alicante sa určite oplatí preskúmať; Prístavné mesto je dom na obrovskú hektickú pláž, ktorú prehliada pozoruhodná inštalácia Benacantil, obrovská skalnatá výška s hradom Santa Barbara na vrchole.

10. Granada

Dimitry B
Granada sa cíti, akoby ste v Disney Fairytale, pozrite sa na ohromujúcu starodávnu pevnosť, vinutie dláždených ulíc, ako aj vrcholy zasnežené. Nezabudnite ísť do Alhambra, jednej z mnohých populárnych atrakcií v Španielsku.

11. Almeria

Jediný európsky púštny región môže vyzerať ako americký divoký západ oveľa viac ako Španielsko, ale určite stojí za to navštíviť. Nezabudnite stráviť dlhý čas v prírodnom parku Cabo de Gata-Nijar; Ohromujúca pobrežná plocha s vynikajúcimi plážami bielymi rybárskymi dedinami, ako aj soľnými bytmi.

Kam si zarezervujete jednosmerný lístok?

Ste na Pinterest? Pripínajte tieto!