Plánujete čoskoro cestovať do Motovun v Chorvátsku? Vyskúšali sme naše nápady nižšie o veciach, ktoré sa majú hrať v Motovun s navrhovanými zájazdmi!

Foto: Arnie Papp CC od 2.0
Dedina nájdená v Central Istria v Chorvátsku. Motovun, posadený na kopci, ako aj obklopený krásnymi stenami štrnásteho storočia, je malebná dedina, ktorá udržala svoju stredovekú metropolitnú štruktúru takmer neporušenú. Je to malé mesto, avšak okrem tých najpredávanejších múrov, ako aj reštaurácií s hľuzovkami, existujú podobne aj iné skvelé pamiatky. Pozrite si ďalšie miesta, ktoré môžete vidieť v Motovun v tomto krátkom sprievodcovi.

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Ako sa uchádzať o vízum na dovolenku Chorvátska s pasom Filipínsky pas

Najviac cestovateľský sprievodca Istria, Chorvátsko

10 dôvodov, prečo je Istria, Chorvátsko je najvyššou destináciou párov!

7 dní Balkánska itinerár: Sprievodca presne to, ako vidieť Chorvátsko, Čierna Hora, ako aj Bosna a Hercegovina

10 najlepších chorvátskych štandardných jedál, ktoré musíte jesť [najlepšie regionálne jedlo v Chorvátsku]

Obsah

Zoznam najlepších vecí, ktoré sa majú hrať v Motovun v Chorvátsku1. Hilltop Walred Stary City of Motovun
2. Vinárstvo Benvenuti
3. Staroveké mestské steny
4. Bell Tower
5. Kultúrne aj akademické centrum Kastel

Kde zostať v Motovun, hotel Croatiabudget
Luxusný hotel

Ako ísť do Motovun v Chorvátsku z Londýna

Zoznam najlepších vecí, ktoré sa majú hrať v Motovun v Chorvátsku

1

Foto: Zolakoma CC BY-SA 2.0

Mimoriadne krásne miesto, ako aj úchvatný výhľad, najmä v krásnych dňoch. Mesto je veľmi malé, ale veľmi dobre udržiavané. Vo vnútri sú rôzne budovy v románskej, gotickej gotike, avšak rovnako renesančný štýl. Rovnako existuje veľa obchodov, ktoré predávajú okrem gastronomických pochúťok regionálne remeselné výrobky. Môže sa dostať pešo pešo pomocou strmej cesty do kopca alebo kyvadlovou dopravou

2. Vinárstvo Benvenuti

Majte chutné vína a zažite vynikajúcu atmosféru v horskej dedine Kaldir. Benvenuti nielen presvedčí krásne vinárstvo, ale tiež s vynikajúcimi vínami.

3. Staroveké mestské steny

Foto: Marie Thérèse Hébert a Jean Robert Thibault CC BY-SA 2.0
Veľmi dobre zachované steny, keď sú posilnené vežami, ktoré obklopujú kopec, ktorý je v starej dedine. Obvod Motovun na mestskej stene trvá iba 20 minút, musíte si však vziať čas, pretože krásne obrazové šance, ako aj výhľady na okolité kopce, ako aj na dediny.

4. Bell Tower

Foto: Jim Rhodes CC BY ND 2.0
Krásna zvonová veža, ktorá lemuje kostol sv. Stefana sedemnásteho storočia na primárnom námestí dediny. Bol vyvinutý v trinástom storočí, má v strede hodiny, okná, ako aj v hornej časti. Táto veža sa nachádza v strede starého Motovun. Vystupovanie na platformu zvonovej veže nie je úplne v bezpečí, musíte si užiť hlavu. Výhľad na vrchole však vynahradí všetko.

5. Kultúrne aj akademické centrum Kastel

Trochu, ale vyčerpávajúca cesta, s ktorou tečie história Motovun, spôsob života s storočiami, populárnych ľudí.

Kde zostať v Motovun v Chorvátsku

Hotel

Agroturizam toni

Agroturizam Toni sa odohráva v Motovun a používa reštauráciu aj záhradu. Byt alebo byt obsahuje 1 spálňu, 1 sprchovú miestnosť s vaňou alebo sprchou, priestor na sedenie, ako aj kuchynku s chladničkou. Continental, ako aj plné možnosti raňajok v angličtine/írskych raňajkách sa ponúka každé ráno

Cena: Začína sa za 47 dolárov za noc pre byt alebo byt s balkónom, zahŕňa dane, ako aj poplatky, bezplatné raňajky, ako aj bezplatné zrušenie.

Luxusný hotel

Byt

Byt Tomaz používa ubytovanie s vlastným stravovaním s bezplatným prístupom na wifi. Klimatizovaný byt alebo byt obsahuje satelitnú televíziu, úplnú kuchynskú plochu s mikrovlnnou rúrou, ako aj rúru. Záhrada a výhľady na mesto sa môžu tešiť zo všetkých miestností. Bezplatné grilovacie zariadenia sa nachádzajú v záhrade bytu alebo byt Tomaz.

Cena: Začína sa za byt za 71 dolárov za noc, zahŕňa dane, ako aj poplatky, ako aj využíva bezplatné zrušenie.

Toto sú možné veci, ktoré môžete vykonávať v Motovun v Chorvátsku. Takže ak ste pripravení zabaviť sa aj zaujímavý výlet, rozumiete tomu, čo robiť, ako aj kam ísť! Zbaľte si teda svoje veci a pripravte sa na úžasný zážitok v Motovun.

Ako ísť do Motovun v Chorvátsku z Londýna

Najbližší letový terminál v Motovun sa nachádza v Pule v Chorvátsku.

Via British Airways: (jedna metóda s dvoma zastávkami)

*Z London Heathrow – ZAGREB – ZADAR – PULA

Cena lístka: 127,72 GBP

*Ako cestovať z letového terminálu Pula do Motovun

Existujú 4 metódy na cestu z letového terminálu Pula do Motovun; Autobus, taxík, auto, ako aj mestský vozeň. Cestovanie autobusom je trochu nákladné hNajpravdepodobnejšie je najlepšia možnosť, trvá asi 2 hodiny, kým sa dostane do Motovun (vrátane zastávky v meste Pula). Pri cestovaní po taxi je najdrahší, prenajímanie automobilov a nákladných automobilov, ako aj jazda alebo mestský vozeň je najlacnejšia. Všetci traja trvajú okolo 1 hodiny cestovania.

*Ceny sa môžu zmeniť. Môžete navštíviť SkyScanner oveľa viac podrobností o cenách vstupeniek.

O spisovateľovi

Ahoj! Som Fatima. Moje prvé veľké cestovanie bolo v roku 2016 v krásnom meste Cebu. Potom som premýšľal o cestovaní. Teraz sa teším z objavovania jazykov, ako aj kultúr inej krajiny. Mojím cieľom je vidieť aspoň jednu krajinu ročne, ako aj zdieľať svoje skúsenosti s ostatnými ľuďmi so skladaním alebo blogovaním. Zažite moju cestu tým, že sa so mnou dodržiava na Instagrame.

Ste na Pinterest? Pripínajte tieto!