Aktualizované: 1/16/2020 | 16. januára 2020

Poďme sa s tým vysporiadať: Nie každý bude môcť cestovať. Či už sú to peniaze, povinnosti v domácnosti alebo okolnosti, cestovanie je mimo dosahu veľkej časti svetovej populácie.

V „Ukončenie svojej úlohy cestovať po svete“ roztlieskavačky, ktoré sa vyskytuje tak často na cestovných webových stránkach (vrátane tohto), často si nepamätáme, že to nie je také jednoduché pre každého.

Áno, roky na cestách mi ukázali, že pre mnohých z nás je naša neschopnosť cestovať čiastočne problémom (keďže veríme, že cestovanie je drahé, nehľadáme metódy, ako je lacnejšie), ako aj čiastočne Problém s nákladmi (míňame peniaze za veci, ktoré nepotrebujeme).

Naše kultúrne štáty cestovanie je nákladné a – bez odporu, aby sme pochopili, že je to nesprávne – ľudia len predpokladajú, že je to správne. Rovnako ako áno, ľudia, ktorí majú slušné platené úlohy, však často kupujú alebo míňajú veľa na avokádový toast (alebo čokoľvek, za čo míňajú peniaze), sú oveľa častejšie ako neprioritné cestovanie.

Existujú však tí, pre ktorých im nebudú pomôcť pri cestovaní – tí, ktorí sú rovnako chorí, majú rodičia alebo deti, aby sa starali, zaoberali sa fantastickými dlhmi alebo pracujúcimi tromi úlohami, aby sa starali o rodičov alebo deti nájomné.

Koniec koncov, 2,8 miliardy ľudí – takmer 40% svetovej populácie – to dosiahne menej ako 2 USD denne!

V mojej dome v Spojených štátoch je 14% populácie pod hranicou ťažkostí, 46 miliónov ľudí je na pečiatkoch s potravinami, veľa z nich musí pracovať na dvoch úlohách, ako aj v bilióne dolárov v službe Tradee Financial Povinnosť, ktorá odtiahne ľudí dole.

Žiadne nápady na žiadnom type webových stránok nebude pre týchto ľudí magicky pravdu.

Tí z nás, ktorí cestujú, sú privilegovaní.

Či už zastavujeme svoje úlohy, aby sme cestovali po svete, strávili dva mesiace v Európe alebo vezmeme našich mladých ľudí na krátku dovolenku do Disneyho sveta, zažijeme niečo, čo veľa ľudí na svete nikdy nebude mať možnosť urobiť.

Túto pravdu ignorujeme často. Ignorujeme presne, aké máme šťastie. Keď som začal stavať Flyte – základ, ktorý pomáha vysokým inštitúciám, aby sa na akademických cestách v zahraničí ekonomicky znevýhodnil – veril som veľa o privilégiách.

Vyrastal som v prevažne bielom meste strednej triedy s rodičmi, ktorí zaplatili školné. Mal som úlohu po vysokej škole, ktorá mi umožnila online samostatne, prijať dovolenku, a stále som okrem mojej prvej cesty po celom svete. Okrem toho, že hovorím anglicky, rýchlo som objavil pracovnú mentorovú angličtinu v Thajsku, kde by som mohol ušetriť, aby som predĺžil svoje cesty.

To nemá uviesť, že náročná práca sa nepočíta. V bubline však neexistuje zložitá práca, ako aj scenáre, ktoré spôsobujú šance na ťažkú ​​prácu na znášanie ovocia, sú často oveľa dôležitejšie.

Uspokojil som ľudí všetkých vekových skupín, príjmov, schopností a národností na cestách. ľudia ako Don, ako aj Alison, ktorí batohujú svet vo výške 70; Michael, ktorý pracoval 60-hodinové týždne pri práci s minimálnou mzdou; Cory, ktorá cestuje po svete na invalidnom vozíku; Ishwinder, ktorý ho nedovolil, aby ho zastavili obmedzenia víz; ako aj mnoho ďalších.

Ale aj oni mali scenáre, ktoré im umožnili cestovať: podpora od domácnosti, ako aj priateľov, úlohy, ktoré umožnili nadčasy alebo iné zručnosti. Sotva sa nedostali na sociálnu pomoc ani za sociálnu pomoc. Nespýtali sa, či by mohli zaplatiť za ďalšie jedlo.

Ťažko som pracoval, aby som sa dostal tam, kde som. Som si istý, že ste tiež ťažko pracovali. Práca nie je menej od príležitostí. Verím však, že je nevyhnutné mať na pamäti, že scenáre okolo vás uľahčujú vašu prácu prinášať ovocie ako ostatným. Je oveľa jednoduchšie prosperovať, keď sa nemusíte obávať o bývanie alebo ďalšie jedlo. Je oveľa jednoduchšie prosperovať, ak ste informovaní alebo môžete spať v celej noci v komunite bez rizika.

Sme niekoľko šťastných.

Urobíme niečo, čo ostatní nikdy nedokážu.

Sme privilegovaní.

Aj keď ste bez akýchkoľvek peňazí prepadli po celom svete, pracovali ste v zahraničí, znížili náklady na cestu po celom svete za 10 USD denne, alebo ste si cestovali po prvotriednom lístku, máte šancu urobiť niečo Mnoho ľudí chodí spať, o čom sníva. Máte flexibilitu, ako aj možnosti, ako sa o svete stupňovať v metóde, veľa ľudí nie.

To je druh výsady.

Keď ideme do tohto nového roka, som presvedčený, že je nevyhnutné, aby sme si nikdy nepamätáme alebo sme nevďační za šancu, ktorú máme. Let’s not take it for granted. Let’s be humble. Let’s be a lot more respectful. Let’s provide back.

And let’s not squander the opportunity.

Ako cestovať po svete za 50 dolárov denne

My new York Times very popular paperback guide to world travel will show you exactly how to master the art of travel to ensure that you’ll get off the beatEn Path, ušetrite peniaze, a tiež mať hlbší cestovný zážitok. Je to váš sprievodca plánovaním A to Z, ktorý BBC nazval „Biblia pre cestujúcich v pláne rozpočtu“.

Kliknutím doprava tu objavte oveľa viac a začnite ho čítať ešte dnes!

Zarezervujte si cestu: logistické nápady a triky
Zarezervujte si svoj let
Nájdite lacný let využitím Skyscanner. Je to môj preferovaný motor Browse, pretože vyhľadáva webové stránky, ako aj letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy pochopíte, že žiadny kameň nezostane nezostáva.

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, využite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny pre penzióny a hotely.

Nepodarilo sa pamätať na cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás zabezpečí proti chorobe, zraneniu, krádeži, ako aj zrušeniu. Je to podrobná bezpečnosť v situácii čokoľvek sa pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, ako som musel využiť veľa krát v minulosti. Moje preferované podnikanie, ktoré ponúkajú veľmi najlepšiu službu, ako aj hodnotu sú:

Bezpečnosť (najlepšie pre každého)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre extra evakuačné pokrytie)

Pripravený si rezervovať svoju cestu?
Pozrite sa na stránku svojej oblasti pre to najlepšie podnikanie, aby ste využili, keď cestujete. Zoznam všetkých tých, ktoré používam, keď cestujem. Sú to najlepšie v triede, rovnako ako nemôžete ísť zle s využitím na vašej ceste.