Plánujete čoskoro cestovať do Chorvátska do Chorvátska? Vyskúšali sme naše návrhy nižšie o veciach, ktoré sa majú hrať v Lastovo, ako aj kde zostať!

Foto: Nemanja Trojković na Unsplash
Nachádza sa v okrese Dubrovnik-Neretva a je Lastovo ostrov v Chorvátsku. Mnoho obyvateľov tohto ostrova sú etnickými Chorvátmi. Od svojej malej veľkosti nepožadujete trávenie dni hľadaním jeho kúzla, pokiaľ sa tešíte z vodných aktivít, ako je plávanie, potápanie alebo šnorchlovanie, pravdepodobne tu skončíte celý deň. V tomto krátkom sprievodcovi, ktorý sme vytvorili, pozrite si oveľa viac vecí, ktoré môžete hrať v Lastovo.

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

10 najlepších vecí na vystúpenie v Chorvátsku [s navrhovanými zájazdmi]

Najvyšší sprievodca cestovným sprievodcom Istria v Chorvátsku

7 dní balkánsky rozvrh: Sprievodca presne to, ako ísť do Chorvátska, Čierna Hora, ako aj Bosna a Hercegovina

10 dôvodov, prečo Istria, Chorvátsko je cieľom najvyššieho páru!

10 najlepších chorvátskych konvenčných jedál, ktoré by ste mali jesť [najlepšie regionálne jedlo v Chorvátsku]

Obsah

Zoznam najlepších vecí, ktoré sa majú hrať v Lastovo v Chorvátsku1. Korita Bay
2. Robte dlhé prechádzky
3. Rovajte sa so starými dedinami
4. Plávať
5. Potápanie potápania alebo šnorchlovania

Kde zostať blízko Lastovo, hotel Croatiabudget Hotel
Luxusný hotel

Ako ísť do Lastovo v Chorvátsku z Londýna

Zoznam najlepších vecí, ktoré sa majú vystupovať v Chorvátsku Lastovo

1. Korita Bay

Zátoka v Lastovo s kryštalickou vodou úplne zvrátená skalami. Prístup do Kority môžete získať malými zátokami, mólami a rebríkmi. Je to tiež dosiahnuteľné pešo zo Zaklopatica, malej dediny v Lastovo. Pripravte sa na úžasné výhľady po tom, ako tu pôjdete.

2. Robte dlhé prechádzky

Foto: Adam Sporka CC od 2.0
V Lastovo objavíte okolo 200 kilometrov dobre označených chodníkov. Vďaka tomu je ostrov rajom pre ľudí, ktorí radi kontrolujú miesta s chôdzou. Týmto činnosťou budete môcť prejsť s lesmi a malými dedinami, ktoré sa nachádzajú na ostrove.

3. Rovajte sa so starými dedinami

Foto: Adam Sporka CC od 2.0
Obec Lastovo je hlavným mestom ostrova. Tu budete môcť vidieť, ako aj vyskúšať starodávne kamenné domy, staroveké kamenné schody, ako aj nádherný renesančný kostol. Keď idete do kostola, nepamätajte si vyliezť na kopec a ísť na meteorologickú stanicu, aby ste videli krásne výhľady v blízkom oceáne.

4. Plávať

Foto: Adam Sporka CC od 2.0
Samozrejme, rovnako ako akýkoľvek druh ďalších ostrovov v Chorvátsku, plávanie by malo byť na vrchole vášho zoznamu vecí, ktoré by ste mali hrať v Lastovo. Ostrov má málo kamienkových pláží, ktoré sú tiež ideálne pre deti. Môžete ísť do Jurjevy Luka alebo Skrivena Luka na deň plávať. Len si nepamätáte nosenie topánok Aqua pre oveľa väčšie pohodlie.

5. Potápanie potápania alebo šnorchlovania

Foto: Adam Sporka CC od 2.0
Ak chcete oveľa zaujímavejšiu vodnú aktivitu inú ako plávanie, prečo neskúsiť potápanie alebo šnorchlovanie? Pretože sa Lastovo uvažuje o vzdialenom ostrove, nie je neočakávané vidieť množstvo rýb vo svojich vodách. Určite by ste tu mali fantastický zážitok z potápania a šnorchlovania!

Kde zostať blízko Lastovo v Chorvátsku

Hotel

Hostel Euroadria

Hostel Euroadria v Dubrovníku poskytuje zdieľaný salónik a priestory s úplne bezplatným Wi -Fi. Hosťujúce priestory v hosteli sú vybavené priestorom na sedenie a televízorom s plochou obrazovkou. Medzi priestory patrí spoločná toaleta so sprchou. Všetky jednotky ponúknu hosťom s chladničkou. Ubytovanie ponúka pre hostí 24-hodinovú recepciu a službu recepcie.

Cena: Začína sa za 13 dolárov za noc za posteľ v 6-posteľovom zmiešanom internátom s výhľadom na more, pridajte 2 doláre za dane, ako aj poplatky, ako aj za úplne bezplatné zrušenie.

Luxusný hotel

Hotel Dubrovnik

Hotel Dubrovnik Palace poskytuje pláž a potápačské centrum. Všetky priestory, ktoré sú teraz s hladkým štýlom, ako aj zemitými farbami, majú balkón a ponúka výhľad na ostrovy Elaphite, úplne zadarmo Wi-Fi, klimatizáciu, ako aj špičkové toaletné potreby sú základné v palácových miestnostiach v Dubrovniku. Všetky sú vybavené plochou obrazovkou satelitnej televízie a minibarom. Medzi zdravotnícke kúpeľné zariadenia patrí vnútorný bazén, vírivka, ako aj ťažký parný kúpeľ.

Cena: Začína sa za 132 dolárov za noc pre výnimočný dvojitý priestor s výhľadom na more a balkón, pridajte 3 doláre za dane, ako aj poplatky, obsahuje raňajky, ako aj poskytuje úplne bezplatné zrušenie.

Toto sú možné veci, ktoré môžete vykonávať v Chorvátsku Lastovo. Takže ak ste pripravení zabaviť sa aj zaujímavý výlet, rozumiete tomu, čo robiť, ako aj kam ísť! Zabaľte si teda svoje veci a pripravte sa na fantastický zážitok v Lastovo.

Ako ísť do Lastovo v Chorvátsku z Londýna

Dostať sa do spoločnosti Lastovo nie je skutočne náročné, pretože existujú trajekty a katamaránové služby, ktoré fungujú každý deň z pevninského Chorvátska. Najviac plesInent Cesta je z Dubrovníka po Lastovo.

Via EasyJet: (jednosmerne)

*Z London Gatwick – Dubrovnik

Cena lístka: 51,54 GBP

Via EasyJet: (jednosmerne)

*Z London Luton – Dubrovnik

Cena lístka: 49,23 GBP

*Ako cestovať z Dubrovníka do Lastovo

Ako je uvedené vyššie, ísť do Lastovo je mimoriadne k dispozícii od Dubrovníka. Existujú trajekty (tu skontrolujte), ktoré fungujú každý deň na ostrove. Cesta môže trvať asi 3 až 4 hodiny v závislosti od trasy.

*Ceny sa môžu zmeniť. Môžete navštíviť SkyScanner oveľa viac podrobností o cenách vstupeniek.

O spisovateľovi

Ahoj! Som Fatima. Moje prvé veľké cestovanie bolo v roku 2016 v nádhernom meste Cebu. Potom som premýšľal o cestovaní. Teraz sa teším z objavovania jazykov, ako aj kultúr inej krajiny. Mojím cieľom je ísť každý rok do aspoň jednej krajiny, ako aj podeliť sa o svoje skúsenosti s ostatnými ľuďmi so skladaním alebo blogovaním. Pozrite sa na moju cestu tým, že sa so mnou dodržiava na Instagrame.

Ste na Pinterest? Pripínajte tieto!