Puffy, chrumkavý, žuvací naan je najlepším sprievodom pikantnej indickej hostiny, ktorú môžete získať. Rovnako ako tento jednoduchý recept Naan Bread vám umožňuje mať tento zážitok v dome – nie je potrebné žiadne gigantické tandoor alebo veľké množstvo komponentov.

Vždy som žiarlil na svojho kamaráta Paula. Keď mi povedal príbeh o karí, ktorý mal na severe Anglicka, kde indická reštaurácia urobila gigantickú naan.

Nazývali to naan stromom, ako aj na veľkom stánku, ako aj o veľkosti vášho trupu.

Medzitým som strávil hodiny, ako aj veľa (neúspešných) pokusov, ktoré sa snažili obnoviť iba rutinnú naan chlieb na rutine.

Opatrne vytvárate cesto, opatrne ho spravujete, hadie, odpočíva ho, pečie … len aby to zistilo ako náročné kúsky okrúhleho diskov, takmer nepoživateľné. Christina by sa usmiala a statočne odložila kúsok, aby som mala s jej večerou a nechala ma žiariť na nich a premýšľať, čo som urobil zle.

So všetkými týmito porážkami som sa s určitou nervozitou rozhodol, že sa opäť rozhodol, že keď som znova vystúpil do porušenia Naan, a poskytol som nový recept, ktorý som objavil.

A ty rozumieš čo?

Tentoraz to fungovalo.

Ľahký recept na chlieb naan-yeast naan

Tradične sa naan chlieb pečie v rúre v tvare hliny-trochu ako pizza Pec Idem Sump Sump Sump Sump Sump Sump-kde sa teploty môžu pripraviť okolo 450 ° C. Toto je tandoor, a to z tohto dôvodu, čo poskytuje Tandoori jedlá svoju špecifickú chuť.

Cesto je prilepené na strešnú strechu z Tandoorovej rúry, kde rýchlo pečie a pri varení spadne.

Našťastie tento recept nepotrebuje tandoor alebo dokonca rutinnú rúru. Zistil som, že tým najlepšou voľbou je plynový gril, hoci moja panvica železnej sudy robí aj fantastickú úlohu.

Tu je to, čo potrebujete:

Robí 2 veľkú veľkosť naan

-1 šálka múky s vlastnou prírastkou*
– Jogurt s prírodným/gréckym štýlom 1/3

Ak chcete, môžete do zmesi pridať pomlčku vody, ak sa nedrží dobre. Závisí presne, koľko tekutiny je vo vašom jogurte.

Ak chcete urobiť 10 malých naan alebo päť väčších, zvýšite merania na:

-3 1/2 šálky múky s vlastnou prírastkom*
– 1 1/2 šálky jogurtu
– 2 lyžice vody

Tu je to, čo robíte:

1. Zmiešajte jogurt (a vodu) s múkou a integrujte sa s vidličkou, potom s rukami vyrazte s rukami a napíšte cesto.

2. Prikryte a dovolenku približne 15-20 minút na autolyzu-je to proces, ktorý umožňuje tekutiny v jogurte, aby sa vzali do múky, čo spôsobuje plynulejšie, oveľa elastickejšie cesto.

Túto techniku ​​využívam aj vo svojom rutinnom recepte na chlieb.

3. Otočte cesto na mluenovaný povrch a narazte na to, aby sa cesto stalo hladké, ako aj neexistujú žiadne hrudky.

4. Rozdeľte sa na rovnaké kúsky, potom splošte, natiahnite sa, ako aj tvar s rukami, ktoré majú na pamäti, že tieto chleby sa pri varení nafúknu.

5. Zahrejte svoj gril, mriežku alebo panvicu skôr vysoko a potom varte chlieb asi 4 minúty na každej strane. Posypte trochu koriandrom alebo soľou a podávajte.

*Ak nemáte doma múku, ktorá sa stane doma, môžete si vytvoriť svoj vlastný pridaním 2 lyžičky prášku na pečenie do 1 šálky obyčajnej múky. Môžete tiež pridať 1/4 lyžičky jedlej sódy/bicarb do mixu pre oveľa viac podpory, aj keď neverím, že to vyžaduje, aby ste si to pri tomto recepte vyžadovali.

– Môžete pridať ďalšie príchute a korenie do svojho Naan. Pridanie semien rasce, trochu garam masala alebo nejaký nasekaný cesnak v kroku 3 poskytne váš chlieb ďalšiu príchuť.

– Pokvapkanie alebo čistenie trochu olivového oleja na chlieb hneď po jeho varení poskytuje jemnejší a bohatší povrch, ale nie je však nevyhnutný.

Tento recept vám samozrejme neposkytne rovnaké výsledky ako veľká indická reštaurácia. Sú však oveľa lepšie ako moje nahnevané, ťažké minulé úsilie, ako aj oveľa lepšie ako nešťastné suché repliky, ktoré objavíte v supermarkete.

Tieto naanové chleby idú naozaj dobre s vecami, ako je naše jedlo Saag Tarka Dhal, ktoré mám rád, tento chutný Brinjal Bhaji Curry alebo tento pomaly varený hovädzí recept Vindaloo.

Tento jednoduchý recept naan chleba bol ovplyvnený tým, ktorý sme objavili tu na littlespicejar.com.