Adventurous Kate pozostáva z pridružených odkazov. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Práve som strávil minulý víkend v Paríži, mojom obľúbenom meste na svete. Zbožňujem Paríž, a hoci som na tejto konkrétnej ceste nebol sólo, myslím si, že je to jedno z najlepších miest na svete pre sólových cestujúcich na návštevu. Bola to moja piata návšteva v Paríži, a hoci som v meste strávil toľko času, nikdy som nebol počas zimnej sezóny.

Bolo to zjavenie. Nikdy som nebol schopný stáť zimu, napriek tomu, že moja nová Anglicko vychovávala, a snažím sa tomu vyhnúť, keď to môžem. Ale Paríž bol v zimnej sezóne úplne krásny – rovnako krásne ako vždy, trochu tichšie a stále ohromujúce vo svojej vznešenosti.

Tu je niekoľko vecí, ktoré sa mi páčili, keď som v zime chodil do Paríža:

Prvá vec, ktorú si všimnete, ak prídete do Paríža v januári? Všetky značky SOLDES. V januári a júli každý rok sa v mesiacoch január a júl vyskytujú obrovské mesačné tržby. Ak chcete nakupovať, je čas prísť do Paríža!

Ďalšia pochúťka, ktorú dostanete z zimy ísť do Paríža? Korčuľovanie v hoteli de Ville. Je to krásne pozadie – a ak chcete korčuľovať s iba dospelými, je otvorená až do polnoci cez víkendy.

Potom, čo ste mali dosť chladu, zamierte dovnútra do múzea – Paríž ich má veľa. Na tejto ceste do Paríža som urobil svoju prvú návštevu múzea moderného umenia v Centre Pompidou – známy tiež ako Beaubourg. Je to fantastická zbierka s prakticky obscénnym počtom Picassos a stojí za to ísť za výhľady zhora iba zhora.

Po celú dobu chladu budete chcieť, aby vás nejaké výdatné jedlá udržali v teple. Kedykoľvek idem do Francúzska, snažím sa mať Magret de Canard – pražené kačacie prsia – aspoň raz. Táto sa podávala v maslovej figovej omáčke. Len nebeské.

Bez ohľadu na to, aké je počasie, dostanete panorámu mesta z vrcholu Montmartre.

Myslíte si, že hlavne parížska aktivita sedenia vonku v kaviarni a pitie červeného vína (nehovoriac o fajčení reťazca a čmárania v notebooku) je obmedzená na teplejšie mesiace? Zamysli sa znova. V zimnej sezóne je to ešte krajšie, pretože vydávali masívne žiarovky.

A tento posledný možno nebude mať čo robiť so zimou, ale musel som to zahrnúť – odišli sme za roh od polnoci v Paríži! Sľubujem, že vidím staromódne taxík prichádzajúci okolo ohybu …

Poviem jednu nevýhodou cestovania v Paríži v zimnej sezóne – nedostanete odplatu od davu cestovateľov, ktoré by ste mali v iných mestách. Paríž je plná turistov – vždy. Január nemusí byť spotený neporiadok, ktorý je augustom, ale stále budete čakať v dlhých líniách a snažíte sa vidieť maľby cez davy ľudí.

Nenechajte sa to však zastaviť. Paríž nie je ako nikde inde na svete – a vidieť ho počas zimnej sezóny je veľmi zvláštny zážitok.

Získajte e -mailové aktualizácie od spoločnosti Katenever Miss A. Odhláste sa kedykoľvek!

Prvok meno prvé meno
Posledný názov Namelast
Váš e -mail e -mail
Predložiť

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail