Posledná aktualizácia: 4. 8. 19. | 8. apríla 2019 (pôvodne zverejnené: 29/29/2009)

POZNÁMKA: Od chvíle, keď som pôvodne zložil toto publikovanie pred 10 rokmi, sa toľko zmenilo (tiež nie je šialené, že som blogoval tak dlho?), Že som veril, že tento vtipný článok potreboval aktualizáciu. Flashpacker je už dávno preč. Digitálny kočovník vzrástol. Iní zostali rovnaké.

Celú túto celú túto publikáciu o zvedavých typoch, ktoré je batohom, som po tom, čo som sa zapojil do svojej kultúry, som objavil svoje zvedavé spôsoby.

***
Vždy sa dozviete o rozlíšení medzi turistami a batohmi, avšak aj medzi batohmi sa radi navzájom zoskupili do klasifikácií tým, kto je „lepším“ cestovateľom. Skontrolujte akýkoľvek typ hostela, ako aj objavíte celý rad cestujúcich, ktorí používajú svoje jedinečné kmeňové vybavenie, ako aj ľudí, ktorí idú „Áno, ten chlap? Určite partier. “

Kto sú teda batohy? Aký typ typov som určil v džungli hostela? Po rokoch výskumu veľa!

Tu je niekoľko typických typov batohov, ktoré je možné objaviť v džungli hostela:

Duchovný cestujúci

Zvyčajne biely, západný, rovnako ako niekedy mladý (aj keď v roku 1969 je stále veľa uväznených), cestujúci Spiritus sa objavili. Pri kontrole regionálnych náboženstiev, ako aj zvykov trávia čas čítaním kníh o buddhizme, kabale alebo joge, ako aj rozprávaním o tom, aký prepojený život je. Urobili Ayahuasca v Južnej Amerike. Urobili jogu na Bali, ako aj len „looooooove“ Tulum.

Upokojili materializmom svojej vlasti, prišli sa znovu spojiť so svetom, objavujú vnútorný mier, ako aj objavujú nejakú tantru medzi turistickými centrami Indie, kopcovými kmeňmi Ázie alebo šamanmi sveta. Cestovatelia Spiritus sa vzdávajú materiálnych majetkov, s výnimkou počítača, ktorý využívajú na blog o zdravých občerstveniach, ktoré jedia, ako aj povedzte ľuďom presne, koľko slobodnejších sú teraz, keď boli na šiestich ústupoch na Bali, ako aj na džús očistiť.

Títo batoh sú zvyčajne objavovaní v Južnej Amerike, Indii a v juhovýchodnej Ázii.

Hippie

Hippie nechce, aby ho držal dole, môže byť objavený pomocou rybárskych nohavíc, dredov, ako aj skvelých náhrdelníkov, ako aj jedinečný zápach „Neodprchoval som sa za dva dni“. Tieto typy cestujúcich často berie dobre opotrebovanú knihu o sociálnej spravodlivosti.

Cestovatelia hippie využívajú regionálnu dopravu, jedia regionálne jedlo, ako aj hovoria o kultúrnom imperializme, zatiaľ čo sledujú najnovšie hollywoodske filmy na svojom MacBook, ako aj prosia o peniaze, aby sa dostali na ďalšie miesto. Zvyčajne bránia väčšine turistických destinácií, pretože „sú rovnako komerčné, človeče“.

Väčšinou sa objavujú v Indii alebo v iných etablingových krajinách (pretože nemôžu platiť nikde inde).

Vesmírny rok

Traveller Gap-Yenus je zvyčajne vysokoškolský, angličtina, Kiwi alebo Aussie. Tieto typy batohov majú tendenciu cestovať presne jeden rok pred alebo po univerzite. Dodržiavajú primárnu cestu vstupenky v okruhu sveta, stojí väčšinu času v juhovýchodnej Ázii, na Novom Zélande a Austrálii.

Cestovatelia GAP-ROK RAD RAD SLADUJÚ Veľa, vidia primárne atrakcie, spánok v internátoch, ako aj tendenciu zostávať s vychodenou cestou. Sú na tom, aby sa bavili, uspokojili ostatných cestujúcich, ako aj prichádzajú domov s niekoľkými skvelými príbehmi skôr, ako začnú svoju kariéru.

Môžu byť objavené kdekoľvek, kde ich vezme lístok na svetový svet.

Partier

Športové slnečné okuliare, šortky, žabky, ako aj tričko Lao Beer, cestovateľov Partyoholic trávia väčšinu času opitý v každej krajine. Väčšinu svojho dňa sa trávi ošetrovaním kocoviny z včerajšej noci a vyhýba sa hlasným aj dobre osvetleným oblastiam. Pravdepodobne ich uvidíte, keď sa o 14:00 kontrolujete v posteli. Každú noc sú však prví v bare. Mimoriadne hlasné, tieto nočné tvory sa odrazia z jedného cieľa oslavy na druhú.

Väčšinou objavené v „destináciách strany“, ako je Amsterdam, Thajsko, Barcelona, ​​ako aj Praha.

Pár

Backpacking pár trávi väčšinu času prehliadkou, cestovaním a aktivitami. Zabránili väčšine get batohov, ako aj oslavy, ako aj tendenciu priťahovať sa k iným párom alebo starším cestujúcim. Mladšia verzia často prechádza opačnou cestou a má tendenciu oslavovať veľa, zatiaľ čo sa rozbije asi desaťkrát na cestách.

They are discovered worldwide.

Oveľa lepší cestovateľ

While sipping on a drink in a hostel, this traveler will tell you exactly how insincere as well as hypocritical all other travelers are as well as exactly how they truly are just tourists as well as not trying to discover the “local culture.” He will speak about his experience takinG Regionálna doprava, ako aj to, že jeden deň strávil životom v dedine. Voskoval o smrti regionálnych kultúr, globalizácii, ako aj o tom, ako je skutočne k dispozícii, keď cestuje, aby bol súčasťou sveta, ako aj nútiť svoju kultúru do krku iných ľudí.

Tieto typy sa objavujú, že sú pokrytecké v hosteloch po celom svete.

Batoh „Pamätajte“

Cestovateľ Living-in-the-Pastus cestoval dlho (a zvyčajne do presne rovnakých destinácií). Povie vám všetko o tom, ako presne má na pamäti, keď sa oslava splnu využila na to, aby bola skvelá, ako aj presne to, ako sa Laos teraz tiež nachádza.

Bude hovoriť presne o tom, ako iOS využíval pokojný, a nikto nepočul o Queenstowne. Vysvetlí čas, keď bol jediným človekom v Kostarike alebo plavil do Amazonky. Na otázku, prečo je tu stále tu, ak to tak nenávidí, túto tému rýchlo upraví.

Tieto depresívne typy je možné objaviť v presne rovnakých destináciách, ktoré uvádza, že sú teraz zničené.

Digitálny nomád

Traveler Flashpackosaurus sa vyvinul v nové typy s názvom Digital Nomadosaurus. Tieto tvory pracujú na internete na platení za svoje cesty, často sa zhlukujú s ostatnými ich typy v oblastiach ako Bali, Chiang Mai alebo Medellín.

Nosia notebooky, fotoaparáty, videokamery, ako aj iPady, trávia veľa času za svojím počítačom a ponúkajú svoj bezplatný spôsob života a/alebo nedávneho spustenia, zatiaľ čo často nevideli veľa cieľa, v ktorom sú. Ich prvé obavy sa vždy týka Wi-Fi.

Objavujú sa za svojím počítačom, hovoria do svojho telefónu, ako aj kdekoľvek existuje skvelý prístup na web, ako aj lacné náklady na život.

***
Život v hosteli na batohovej ceste je určite zaujímavý. V hostelovej džungli je k dispozícii veľká rozmanitosť!

Aby som ďalej preskúmal návyky týchto báječne fascinujúcich tvorov, budem naďalej cestovať po svete a pobyt v hosteloch.

Vieš, pre vedu!

Ako cestovať po svete za 50 dolárov denne

Môj New York Times veľmi populárny sprievodca brožovanosťou po World Travel vás naučí presne, ako zvládnuť umenie cestovania, aby ste sa uistili, že sa dostanete z vychodenej cesty, ušetríte peniaze a tiež máte hlbší cestovný zážitok. Je to váš sprievodca plánovaním A to Z, ktorý BBC nazval „Biblia pre cestujúcich v pláne rozpočtu“.

Kliknutím doprava tu nájdete viac a začnite ho čítať ešte dnes!

Zarezervujte si cestu: logistické tipy a triky
Zarezervujte si svoj let
Nájdite lacný let pomocou SkyScanner. Je to môj preferovaný motor prehľadávateľa, pretože vyhľadáva webové stránky, ako aj letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy pochopíte, že žiadny kameň nezostane nezostáva.

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, využite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny za penzióny a hotely.

Nepamätáte si cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás bude chrániť pred chorobou, zranením, krádežou a zrušením. Je to komplexná bezpečnosť v situácii, čokoľvek sa pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho v minulosti musel mnohokrát využívať. Moje preferované podnikanie, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Safetywing (najlepšie pre všetkých)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie evakuácie)

Ste pripravení rezervovať si cestu?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete to najlepšie podnikanie, ktoré môžete využiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam, keď cestujem. Sú to najlepšie v triede, pretože sa nemôžete pokaziť a využiť ich na vašej ceste.