Po 5 dňoch v Esfahane sme sa rozlúčili s najštedrejším párom, aký sme kedy spokojovali v našich životoch. O niekoľko hodín neskôr sa kolesá lietadla zdvíhali rovnako dobre, keď sme lietali do Tabriz (to je pravda, že sme leteli … každý iba 40 dolárov!). Ukázalo sme sa okolo polnoci a vzali sme si taxík do nášho hotela, v ktorom sme skontrolovali, ako aj omdleli.

Pripravte sa na Tabriz!

Keď sa koniec nášho vynikajúcich zážitkov blížil, menej sme premýšľali o „videní pamiatkov“ a viac premýšľania o tom, že si len užívame kúsky v živote, vďaka ktorým je cestovanie tak úžasným. Pomaly sme sa prechádzali okolo centrálneho fete (najväčší pokrytý fete na svete), rovnako ako trochu nákupu Vianoc, ako aj tvrdé jadrové vyjednávanie.

Tento koberec má hodnotu 20 000 USD!

Uspokojili sme nadmerne vylúčeného sprievodcu z turistickej kancelárie Tabriz, a tiež nás postavil s vodičom, aby sa vydal do Kandovanu, jaskynnej dediny chápanej ako iránskej capadoccia.

Kanada bude vyzerať horšie, keď pôjdeme domov!

Uspokojili sme nášho vodiča a vyrazili na cestu. Cesta do Kandovanu bola takmer taká nádherná ako samotná dedina, s vinutím diaľnice s kopcami a púštnymi údoliami. Keď sme sa blížili k bitke, mohli by sme vidieť trochu snehu na horách v pozadí, ktoré nie je veľmi ďaleko od miesta, kde sme boli! Zima sa blíži k Iránu, ako aj k našej prechádzke okolo Kandovana bola chladná.

Jaskynný dom v Kandovane

Počas nášho času v Tabrize sme sa tak rovnako nedostali. Urobili sme jedného dňa do jaskynnej dediny, ako aj potom, ako sme sa len putovali po meste, a tiež sme si užili náš posledný kokteilový kokteil, než sme skočili na nočný vlak do Teheránu, rušného iránskeho hlavného mesta.

Dátum kokteilov … presne ako nám budeš chýbať!

V Teheráne sme sa ukázali skoro ráno a skontrolovali sme sa do nášho nádherného hotela Golestanu. Náš priestor bol nesmierne pekný s nádherným výhľadom na damavand, ako aj na pohorie Alborz, ktoré okraje chaotické hlavné mesto. Mysleli sme si, že sme veľmi šťastní, keď sme videli, ako sú hory v jednom z najviac znečistených miest na Zemi, takže sme okamžite vyšli do mesta, aby sme si vychutnali slnečné počasie.

Zamerali sme sa na obed, ako aj na americké veľvyslanectvo, miesto iránskej rukojemnej krízy z roku 1979. Dnes je budova nielen „špionáž“ Americké graffiti. Vyfotili sme pár obrázkov, aby sme sa tu ukázali, museli sme však byť opatrní, pretože tieto fotografie sú technicky nezákonné (vidíte nebezpečenstvo, ktoré berieme na cestách?).

Po veľvyslanectve sme sa zamierili do Národného múzea šperkov, ktoré sa domnieva, že zmätená zbierka Jewlery z predchádzajúcich šahov (iránskych králi). V najpodivnejšom sortimente denných zariadení bolo umiestnených nespočetné množstvo rubínov, diamantov a smaragdov. Jeden kráľ mal svoje kone naložené v diamantoch, dokonca aj zvuk na koni chvosta bol pokrytý cennými drahokamami. Chápete, že ste bohatí, keď môžete nechať svoje konské svinstvo na niekoľkých svojich šperkoch!

Príprava na ísť do Londýna … čoskoro späť do „skutočného sveta“.

Náš čas v Teheráne sa skončil, ako aj s ním koniec tohto vynikajúceho dobrodružstva. Cestovali sme z Číny do Iránu, pričom Stredná Ázia sme na naj legendárnejších cestách, ktoré svet ponúka, ponúka. V noci pred letom sme „spali“ v letovom termináli, ako aj keď sa lietadlo zdvihlo, boli sme rovnako unavení, aby sme presne rozpoznali, ako hlboký bol tento výlet, ale pochopili sme, že skončilo, keď sme zaspali. Naše skutočné pocity týkajúce sa cesty sa nevykonali, kým sme sa nevrátili do Kanady. Viac o tom neskôr …

Páči sa mi to? Pripnúť! „

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že robíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.