Adventurous Kate Zahŕňa pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Tento mesiac bola divoká jazda – spočiatku to vyzeralo, akoby sa veci dostali späť k normálu. Išiel som na svoju prvú cestovnú výstavu, pretože Covid začal. Musel som vidieť tak početných priateľov, ktorých som už roky nevidel. Mal som Deň vďakyvzdania so skutočnou skupinou ľudí.

A do konca mesiaca v Českej republike stúpala prípady vyššie ako kedykoľvek predtým. Fanning smerom von, prípady sa zvýšili v celej strednej Európe. V celej východnej Európe. V skutočnosti v mnohých Európe.

Nehovoriac o príchode variantu Omicron, ktorý pôvodne panikároval svet. Stále čakáme, až sa dozvieme oveľa viac o tom, čo to znamená, ale mám pocit, že médiá (a vlády) zbytočne panické.

Taký je svet, v ktorom dnes žijeme. Urobil som s tým pokoj. Viem, že veci budú v budúcnosti lepšie. A aj keď je život hore a dole, existuje veľa príležitostí nájsť šarm a naznačovanie vo svete okolo nás.

Navštívené destinácie

Londýn a Watford, Anglicko

Praha, Česká republika

Budapešť, Maďarsko

Vrcholy

Hosťovanie vďakyvzdania za fantastickú skupinu priateľov. Toto je prvýkrát, čo som uvaril Deň vďakyvzdania pre oveľa viac ako dvoch ľudí a bolo to veľa zábavy! Mali sme netradičné menu. Charlie vyrobil porchettu s demi-glace a ja som vyrobil sladké zemiaky s chipotmi a škoricou, praženou cesnakovou kašou zemiakovou kašou, praženým ružičkovým keltom s granátovým jablkom a vlašskými orechmi a citrónovými pistymi.

Priatelia vyrobili Mac a syr, tarte tatin, perníkové sušienky a čokoládovú penu. A tiež som urobil nejaké šľahačky feta s praženými škôlkami a zelenou bohyňou. A Charlie a náš priateľ robili kokteil kreviet. Bolo to trochu veľa jedla.

Bolo to veľa zábavy – a bolo dobré mať plne očkovanú a nedávno vyhodnotenú skupinu. Môj veľký tip vďakyvzdania? Urobte toľko vopred, ako je to možné, naplánujte a naplánujte si „čas rúry“ (najmä ak máte malú európsku rúru), a ak jedna osoba robí veľa z varenia, nechajte aspoň jednu ďalšiu osobu ako sous-šéfkuchár na hodinu pred večerou.

Naozaj dobrý výlet do Londýna. Bol to môj prvý výlet do outdoorsy, pretože začiatok Covid. Išiel som z niekoľkých dôvodov: pre každoročnú bonfire párty nášho priateľa, navštíviť Charlieho rodinu a zúčastniť sa cestovnej konferencie WTM.

WTM bol trochu čudný. Mnoho veľkých krajín tam nebolo – žiadne Nemecko nebolo dosť čudné, ale bol som podlahom žiadnou Čínou – a medzeru vyplnili SAE a Saudská Arábia, z ktorých každý mal obrovské sekcie.

Najlepšie zo všetkého bolo zúčastniť sa na stretnutí Traverse a vidieť tak veľa mojich priateľov, ktorých som už roky nevidel. A budúci rok sa konferencia Traverse bude v Brne v Českej republike! Som taký nadšený!!!

Urobil som nejaké veci v Londýne – išiel som na Borough Market, dostal som popoludňajší čaj, išiel do múzea ukradnutých vecí, ktoré naznačujem Britské múzeum – a bol šokovaný tým, ako málo masiek sa nosilo na trubici.

Bolo naozaj dobré tráviť čas s Charlieho rodinou – v doslovných rokoch som ich nevidel. Kedysi vrchol išiel k svojej sestre a jej priateľke, ktorá mala najlepší karanténny projekt vôbec – v prednej záhrade postavili pizzu chatrč! Teraz, keď niekto príde, dostanú si vlastnú pizzu s výnimočnými ingredienciami!

Návšteva vianočného trhu v Budapešti. Aký úžasný výlet! Bolo také dobré navštíviť Budapešť po 17 rokoch (vážne) a počas sviatočnej sezóny sa potešiť v meste.

Vianočné veci boli zábavné. Ale niektoré z hlavných bodov pre mňa boli skúmanie Ničiacich tyčí, znovu vytvorenie obrazu, ktorý mám v roku 2004 v Budapešti, a odvíjajúce sa plavbu hore a dole po Dunaji. V mojom Budapešskom príspevku si o tom môžete prečítať oveľa viac.

Moja prvá bonfire párty. Každý rok Charlieho najlepšia priateľka Aeon hodí do domu svojej matky ohňovku, veľkú historickú budovu mimo Londýna. Toto je veľká tradícia pre priateľov Charlieho a som rád, že som sa konečne musel zúčastniť, stretnúť sa s chladnými ľuďmi, piť víno a pozrieť si tanec plameňov.

Konečne som dostal svoje peniaze späť od Thrifty! Možno si spomeniete, že som strávil mesiace v konflikte s agentúrou pre prenájom automobilov Thrifty, po požičovni automobilov Super-Auap, ktoré som si rezervoval pre september Dokonca si dajte auto.

Za Montnullnull