Adventurous Kate pozostáva z pridružených odkazov. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Keď som sa rozhodol podniknúť 2,5-týždňový samostatný výlet do Kolumbie, chcel som sa zabaliť čo najviac rozmanitosti. Mestá a vidiecke oblasti, destinácie pre miestnych aj medzinárodných cestujúcich. Chcel som to urobiť s rozpočtom – nie o topánkach, ale dosť rozpočtu na ušetrite peniaze, zatiaľ čo som zostal v súkromných izbách, chodil na zájazdy a chodil na občasné lety, aby sa ušetrili hodiny cestovania.

Moja prvá cesta ma vzala z Cartageny do Medellín, Salento a Bogoty, s bočnými výletmi do Guatapé, El Peñol, Valle Del Cocora a Zipaquirá. To nebolo celkom to, čo som si pôvodne predstavoval – dúfal som, že budem skúmať oveľa viac z Karibského pobrežia, ale augustové búrky a vlhkosť ma nechali zoškrabať zvyšok Karibského pobrežia a namiesto toho zamieriť do hôr.

Napriek tomu mám pocit, že som dostal najlepšie predstavenie Kolumbie prvého časovača. Rád by som odštartoval svoje pokrytie Kolumbie zdieľaním mojich obľúbených okamihov s vami.

Dozvedieť sa o všetkých kolumbijských plodoch v Medellíne

Kolumbia má jednu z najväčších ovocných rozmanitosti na svete – kto to vedel? Tu čoskoro objavíte vozíky nahromadené s množstvom ovocia, ktoré nepoznáte. Na mojej ceste do Guatapé som hľadel na nepárne hnedé produkty, ktorý nám dal náš motorista, kým som jednu roztrhol a neobjavil najľahšiu, najsladšiu vášeň: Moja prvá Granadilla.

Najlepší spôsob, ako spoznať tieto ovocie? Zúčastnite sa ovocia! Exkurzie skutočného mesta v Medellíne má úžasnú exkurziu ovocia na trhu Miraflores, miesto, kde len málo gringos podnikov (a kde vás taxíkový motorista môže odmietnuť, a tvrdí, že okolie je un poquito peligroso. Ste s miestnym sprievodcom).

Táto exkurzia bola jednou z najlepších vecí, ktoré som urobil v Kolumbii, pretože som využil svoje novoobjavené vedomosti na každý zostávajúci deň cesty. Čoskoro som bol na ovocných stánkoch, ktoré si vybrali svoje vlastné tomates de Arbol (stromové paradajky), nasledujúce ráno som priniesol tmavozelené feijoas na raňajky a každý deň pil sladkú a kyslú šťavu z lulo.

Exkurzie v reálnom meste využívajú exkurziu exotického ovocia pre 40 000 COP (14 USD). Prihláste sa online vopred. Nezabudnite si predstaviť svojho sprievodcu. Odporúčam ísť dolu na trhu s niektorými Sancocho de Pescado (rybia polievka) s avokádom potom.

Turistika cez Valle del Cocora

Vedel som len o Valle del Cocora, že je plná super vysokých paliem. V mojom sprievodcovi alebo online nebolo oveľa viac informácií, a tak som sa rozhodol, že ho okrídli, skočím do džípu na Salentovom Plaza a dúfajúc, že ​​tam bude aspoň toaleta.

Ukázalo sa, že som sa nemusel báť – bolo tam veľa zariadení vrátane reštaurácií. Celý deň som strávil skúmaním turistických chodníkov a žaslo sa nad týmito dlaňami. V skutočnom kolumbijskom štýle neboli na chodníku žiadne mapy ani značky – ľudia sa navzájom pýtali, kde sú veci a aká je chodník.

Niekedy ma názory nechali bez reči. Valle del Cocora bol ľahko môj obľúbený prírodný zázrak v Kolumbii.

Jeepy na Salento’s Plaza dovolenku pre Valle del Cocora každú pol hodiny za 3500 policajtov ($ 1) v každom prípade. Cesta trvá 35 minút. Mnoho chodníkov je k túre bezplatné, ale Palms Trail, najlepší, je na súkromnom majetku a stojí 3 000 policajtov ($ 1).

Užívanie salsy v kaviarni Havana v Cartagene

Bolo skvelé spriateliť sa s kolegom Manhattanitom na výlete potravín v Cartagene; Bolo to ešte lepšie, keď ma v tú noc pozval, aby som sa s ním pozrel na klub Salsa. Nočný život je niečo, čo len zriedka skúmam sólo, najmä v Latinskej Amerike, keď samostatné ženy často prenasledujú muži neustále, aj keď len kráčajú po ulici.

Aký dobrý bol klub? Bolo to vynikajúce. Kapela bola jedným z najlepších živých aktov, ktoré som nedávno videl, obrovský a vášnivý a v najlepšej harmónii. Dav miloval každú minútu. A mojitos? Možno tie najlepšie Mojitos, ktoré som ochutnal. Som tak šťastný, že som išiel!

Vstup do kaviarne Havana je 20 000 policajtov (6 dolárov).

Relax na začiatku večera v Salento

Salento bolo moje obľúbené miesto v Kolumbii. Toto malé koloniálne mesto je najlepším protijedom z veľkých miest, ako sú Bogotá a Medellín a populárne dovolenkové zóny, ako je Cartagena. Turisti tu majú tendenciu byť kolumbijskými turistami (aj keď existuje prítomnosť batohu), a preto je oveľa chladnejšie.nullnull