Každý chápe, že Kuba je veľa populárneho produktu jej cigár. Avšak veľa nepochopí presne, ako sa vyrábajú kubánske cigary. Vytvorenie najlepšej cigary je umelecká forma, aby ste ju však videli, musíte ísť do továrne na cigaru na Kube.

Slová „kubánske“, ako aj „cigaru“ idú spolu tak prirodzene, však? Je to najlepšia kolokácia. Z nejakého dôvodu sú však slová „cigarety“, ako aj „továreň“ dosť nepríjemné.

Verím, že je to možno, pretože „továreň“ je zlé slovo. Továreň pre mňa naznačuje nekvalifikovanú prácu, hromadnú výrobu a automatizáciu výrobcov.

A žiadny z týchto aspektov neexistuje, keď sa tieto prémiové kubánske cigary vyrábajú.

Tu je naše video o našom čase na kubánskej výlete cigariet v Havane:

Kliknutím doprava tu si môžete vychutnať video.

Na našej nedávnej ceste na Kubu, Christina, ako aj som si rezervoval exkurziu „továrne“ cigariet v Havane. Bolo to naozaj skôr ako zážitok z cigariet.

Kubánska cigagóza

Zarezervovali sme našu kubánsku výpravu továrne na cigary, ako aj skúsenosti so stránkou Cuban Adventures Cuba Excursions, neuveriteľnou exkurziou, ktorá sa špecializuje na malé skupinové alebo osobné výlety na Kube. V minulosti sme sa s týmito ľuďmi zaoberali dlhšou cestou po Kube.

Zorganizujú všetko za vás; Len si vyžaduje, aby ste sa objavili. Rovnako však vám poskytujú flexibilitu na vyskúšanie vlastným tempom. Neexistuje žiadna „sledovať dáždnik“.

Osobná exkurzia cigariet je k dispozícii v 5 rôznych častiach.

Časť 1: Príchod do továrne na cigaru

Náš sprievodca si nás vybral z našej CASA špecifickej v tradičnom americkom aute, čo bolo úžasné. Jazda s Havanou v jednom z týchto vozidiel je tak cool. Pochopenie sme však smerovali do skutočnej továrne na cigaru, čo to ešte zlepšilo.

Som ešte oveľa extatickejší, pretože továreň, ktorú ideme, sú Partagas-jeden z mojich najobľúbenejších cigarétov.

Prostredníctvom Grand Archway, ako aj pod klenutými stropmi vchodu do továrne, nám Frank povedal, že na nás bude čakať v hale; Pracovník Partagasu nás mal vziať okolo továrne.

Rovnako vysvetlil, že okrem v hale sme neboli umožnení užívať žiadny typ nahrávania; Žiadne fotografie, žiadne video, žiadny zvuk.

Časť 2: Exkurzia továrne na cigaru Partagas

Lobby

Na prízemí, s otvorenými (ale stráženými) dverami, bol priestor plný mladých miestnych obyvateľov, ktorý sedel v rolovacích stoloch.

Frank sa obišiel rovnako ako my a vysvetlil, že to bol typ „akadémie“, ako aj to boli učeňové valčeky, ktoré praktizovali. Učňovská príprava trvá najmenej 9 mesiacov, rovnako ako je platená iba 10 USD mesačne.

Nie je nám možné, aby sme tu fotografovali priamo, z tohto dôvodu bezpečnostná stráž.

Zobrazil sa náš sprievodca továrňou a viedol nás na 4 podlažiach toho, čo sa zdalo ako zadné schody do budovy.

Keď sme vyšplhali na rôzne úrovne tohto gigantického dielne, zachytili sme vzhľad skladovacích priestorov plné cigárskych krabíc, ľudí pracujúcich na veciach, kontrolovali škatule.

Dostal som tušenie z toho, čo sa musel cítiť Charlie Container, keď preskúmal čokoládovú továreň Willyho Wonky.

Triediace miestnosti

Triedenie priestoru na najvyššom poschodí bolo miesto, kde personál – normálne staršie ženy – hodnotili rôzne listy pre obaly na cigarety. Toto je potenciálne najdôležitejšia práca. Wrapper, ktorý ide na vonkajšiu stranu cigary, musí vyzerať najlepšie, ako je vyrobený z jedného listu.

Tieto ženy sedia a eliminujú silnú žilu od stredu listu a potom ju zapájajú podľa svojej farby, veľkosti a kvality.

Existuje tiež priestor na triedenie dokončených výrobkov. Každá vitola („model“ cigary) je možné triediť do 7 rôznych farebných stupňov, takže každá škatuľka je konzistentná. Škatule cigár sa tiež náhodne otvárajú na odber vzoriek.

Toto je stará továreň Partagas, ktorá je teraz múzeom, ako aj obchodom

Obchod vo vnútri starej továrne Partagas je s najväčšou pravdepodobnosťou jedným z najlepších obchodov s cigaretami v Havane

Valcovacia miestnosť

Toto je priestor, ktorý sa všetci týkajú vidieť, kde sa valcovanie deje. V dlhej, veľkej miestnosti sa valčeky – hlavne mladší ľudia – sedia v drevených rolovacích stoloch a tiež pracujú na svojom remesle.

Každá cigara je od začiatku do konca vyrobená jednou osobou. Vložili tri rôzne druhy listov tabaku do plniva (jadro cigary) v rôznych pomeroch v závislosti od toho, aký typ vyrábajú.

Neboli sme povolený fotografovať valčeky. Toto bolo prijaté vo Viñales na tabakovej farme

Valčeky (známe ako Torcedores) potom položili okolo neho list spojivo, aby ho držali pohromade, potom vynikajúci obal. Rovnako prilepia čiapku na jeden koniec pomocou múky a vody. Každá cigara ide do špeciálnej tlače skôr, ako bude skúmaná kvalita.

Musí to byť presne ideálna dĺžka, tvar a hrúbka. Samotné Partagas má viac ako 30 rôznych druhov cigariet, ako aj každý z nich má rôzne parametre. Zručnosť zahrnutá v tom, že je schopná vyrábať tieto cigary, je rentabable.

A takou rýchlosťou.

Ako hrubý priemer môže každý valec vyrobiť okolo 8 cigár za hodinu.

Boxerská miestnosť

Nakoniec sme videli boxerskú miestnosť, ktorá je obsadená hlavne staršími mužmi. To je miesto, kde sa prázdne políčka transformujú do dokončeného produktu, všetko ručne.

Štítky sú prilepené s rovnakými vecami, ktoré držia uzávery cigariet, ako aj ich nádherné štítky golierov. Cigary idú dovnútra spolu s listami voskového papiera, štítkami autenticity, ako aj s hárkom surového cédru.

Celý proces je neuveriteľný.

Toto je VIP priestor obchodu Partagas. Boli uprostred založenia!

Moja snová cigareta!

Niektoré čísla

Náš sprievodca nám tiež poskytuje niekoľko štatistík, v ktorých môžeme veriť, keď ideme okolo:

Samotná továreň (v Havane je oveľa oveľa viac):

– má viac ako 400 zamestnancov
– Vyrába 20 000 cigár za deň
– beží od 7:00 do 17:00 (s 1 hodinami 30 minút na obed a prestávky).

-Valčeky vytvárajú 60-80 cigár za deň.
-Rollery vyrábajú 50-60 USD mesačne. Miestni obyvatelia premýšľajú o tom, že je to veľká mzda.
– Každý pracovník dostáva každý deň 5 cigár ako bonus.

Časť 3: Cigarový obrad „Maridaje“

Po prehliadke továrne na cigaru sme sa vrátili do starého amerického auta, ktoré nás vezme aj Frank späť k pobrežiu pre „Maridaje“ – „manželstvo“ alebo štandardné párovanie kubánskej cigary s kubánskou kávou, ako aj kubánsky rum.

Na zelenom nádvorí Palacio O’Farrill – nádherného obdobia hotela, ktorý bol vtedy, keď dom slávneho cukru Don – sadneme si na lekciu cigariet.

Hotelová cigaretová sommelier nás uspokojuje a berie nás s „manželstvom“ čistého kubánskeho cigary (miestni obyvatelia ich označujú ako „puro“) s kávou espresso, ako aj so zlatým rumom. Je to skutočne skvelé manželstvo.

Podobne nám presne ukazuje, ako správne zapáliť cigaru, využívajúc črep cédrového plechu, ktorý objavíte v každej cigaretovej skrinke (nikdy zapaľovač alebo len zápas), ako aj „opekanie“ chodidla cigary pred tým, ako tiež zapálite ako fajčenie.

Táto majstrovská trieda samozrejme zahŕňa kávu, rum a cigaru.

Časť 4: obchod s cigarou

Súčasťou Palacio O’Farrill je nádherný obchod s cigaretami, ktorý predáva veľa najlepších vitoly z najlepších cigarénových domov na Kube. Uistite sa, že nedostávate falošné prémiové cigary nákupom v týchto vládnych obchodoch*.

Za normálnych okolností môžete zistiť, či je obchod alebo reštaurácia vláda, ak existuje elektronický a čítačka kreditných skóre. Regionálne súkromné ​​obchody nebudú mať tento typ technológie.

Toto je bar vlády hotela Tortuga na Capitol Square

*Zvyčajne by sme navrhovali vyhnúť sa vládnym službám v prospech podpory miestnych obyvateľov, z ktorých všetci ťažko pracujú na tom, aby sa dosiahli ciele. Ak sa však chcete ubezpečiť, že cigary, za ktoré platíte prémiu, sú skutočné z príslušných cigárskych domov, jediné miesta, ktoré môžete zabezpečiť, sú vládne obchody.
Časť 5: Kubánske múzeum cigariet

Prechádzka do Havana Vieja nás vzala do múzea cigariet. Je plná zaujímavých artefaktov súvisiacich s cigaretami, od dlho mŕtvych cigárskych domovov, ako aj litografických tanierov až po vlastný zvlhčovač cigariet Fidela Castra, ako aj starodávne kmeňové sochy tabakových bohov.

Múzeum cigariet je v srdci starého mesta Havana, je však zastrčené a prekvapivo ťažké ho spoznať. Podobne má nevyspytateľné otváracie hodiny v závislosti od toho, ako dlho to výnimočné ženy, ktoré to bežia, majú pocit, že zostanú otvorené.

Bolo fantastické mať s nami sprievodcu, ako je Frank – bol schopný opísať veľké množstvo obrazoviek, ako aj rovnako porovnávať vysvetlenia zamestnancov, ktorí by mohli hovoriť iba španielsky.

Byť schopný vidieť rovnako ako objaviť toľko o jednej z najviac záhadných častí kubánskej kultúry na tejto osobnej exkurzii, bolo absolútnym vrcholom výletu, ktorý už bol taký plný neuveriteľných zážitkov.

Ak sa čoskoro chystáte na Kubu, nezabudnite skontrolovať toto poldenné osobné turné. Je to úžasné.