, mali sme veľké ponuky e -mailov, ako aj komentáre, ktoré nám boli zaslané o nákladoch na bývanie v Číne. S prakticky čokoľvek, čo sa v Číne vyrába z dôvodu dostupných výdavkov na prácu, ako aj z materiálov, si veľa ľudí predstavuje Čínu ako mimoriadne ekonomické miesto na bývanie. Ak ste jedným z tých ľudí, mali by ste pravdu … väčšinou.

Poznámka: Výdavky na bývanie v Číne sú extrémne nízke, ako aj objavovaním úloh mentorov v Číne môžete ušetriť veľa peňazí. K dispozícii je však veľa úloh, ktoré vám umožnia pracovať odkiaľkoľvek! Skontrolujte náš legendárny zoznam 101 cestovných úloh, aby ste objavili hĺbkové informácie o 101 pozoruhodných pracovných miestach. Zistite, koľko každej úlohy platí, kde objaviť prácu (tj: na internetových registri, pracovných radách a webových stránkach), okrem toho, čo znamená práca!

My online v Yangzhou v Číne, nie tak súčasnom meste s približne 5 miliónmi ľudí s bitou pre zahraničných turistov, ako aj veľa vysťahovalcov. Výdavky na bývanie práve tu sú oveľa menej v porovnaní s oveľa komercializovanejšími metropolitnými mestami v Pekingu a Šanghaji. V hlavných mestách vezmite tieto čísla a pridajte 50% alebo viac. Skontrolujte túto webovú stránku, či nezistite výdavky na bývanie v Šanghaji, ako aj ďalšie časti Číny.

[widget id = ”shortCodes-tupo-2 ″]

Tu je rozdelenie našich životných nákladov, zatiaľ čo mentor angličtina v Číne (všetky náklady sú mesačne, pokiaľ nie je uvedené, a sú uvedené v amerických dolároch):

Prenájom bytu (88 metrov štvorcových): 322,58 dolárov

Agent Apartment alebo Condo Finder’s Poplatok (jednorazová platba, 1/2 mesiaca nájomného): 161,30 dolárov

Poplatok za správu nehnuteľností (1 RMB/štvorcový meter): 14,19 dolárov

Internet: 16,12 dolárov

Utility – Voda: 5 dolárov

Utility – Electric: 50 dolárov

Mobilný telefón: 4,00 dolárov (Platňujte pri pláne Go. Táto suma umožňuje skvelé ponuky textových správ, ako aj niektoré regionálne telefónne hovory.)

Pokrytie zdravotného poistenia / rok (základné krytie): 242 dolárov

Zvyšok: 5,65 dolárov (1,80 dolárov v holičstve)

Nové bicykle: 56 dolárov

E-Bike: 245 dolárov

Cestovné taxíky: 1,13 USD na začiatok, plus 0,32 USD/km (po 3 km)

Cestovné z autobusu: 0,16 dolárov

Členstvo v telocvični / rok: 240 dolárov

Večera vo skvelej čínskej reštaurácii s pivom: 7,25 dolárov

Miestne občerstvenie (knedle, dusené buchty, polievky atď.): 0,80 dolárov

Čerstvé ovocie na predaj na trhu
Purifikovaná voda (18L Jug): 0,97 dolárov

Fľaša regionálneho piva v obchode (650 ml): 0,36 USD

Fľaša dovážaného vína: 10 dolárov

Ovocie a zelenina z trhu (obrovská taška plná): 3 doláre

Potraviny (vrátane dovozu západných potravín): 325 dolárov

Tam to máš. Výdavky na bývanie v Číne v skratke. Prekvapivo, náklady na získanie nových odevov nie sú také cenovo dostupné, ako by ste predpokladali. Nová bunda alebo pár skvelých topánok sú asi 100 dolárov, ako aj výdavky na menové značky ako Nike alebo Levis sú presne rovnaké náklady ako v západnej krajine.

Dovážané potraviny, ako aj výrobky sú tiež dosť drahé. Urobte tak, ako to robia miestni obyvatelia, ako aj nakupujte online, to je miesto, kde najlepšie ponúka oblečenie, knihy, niektoré potraviny a ďalšie náhodné výrobky. Skontrolujte obchody www.taobao.com alebo www.alibaba.com.

*** Poznámka: Máme integrovaný zárobok vo výške 3 000 dolárov mesačne. Zúčastňujeme sa denných výletov do blízkych miest, často jeme v reštauráciách, pijeme skvelé ponuky bieleho vína a piva a dostaneme dovážané západné jedlá. Sme schopní každý mesiac ušetriť polovicu našich príjmov. Čína je úplne cenovo dostupná!

Ak chcete získať oveľa viac informácií o tom, ako sa nám podarilo ušetriť 21 000 dolárov za rok, zatiaľ čo mentor angličtina, kliknite sem.

Dúfajme, že táto asistovaná reakcia Niektoré z vašich obáv z výdavkov na život v Číne. Ak nám niečo zmeškali, dajte nám vedieť.

Nie ste si istí, či si chcete zabaliť svoj život, ako aj krok do Číny? Existuje ešte jedna voľba – na internete môžete ukázať angličtinu z domu alebo kdekoľvek na svete! Ak ste z Kanady alebo Spojených štátov, skontrolujte VIPKID a dostanete zaplatené za ukážku angličtiny na internete čínskym študentom. Ak nie ste zo Severnej Ameriky, nebojte sa, stále sa môžete zobraziť online. Skontrolujte podrobnosti o našom príspevku:

☞ Zobraziť angličtinu online: Získajte zaplatené s týmito 5 najlepšími spoločnosťami

mentor angličtina v Číne

Čína cestovné blogy

Páči sa mi to? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To naznačuje, že provízie robíme, ak kliknete na odkazy na našom blogu, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.