Plánujete čoskoro cestovať do Hydry v Grécku? Prečítajte si naše nápady nižšie o veciach, ktoré môžete robiť v Hydre s navrhovanými zájazdmi!

Foto: Dominik Gawlik na Unsplash
Hydra sa nachádza medzi Myrtoanským morom a argolovým zálivom. Považuje sa za jeden z najkrajších ostrovov na saronických ostrovoch Grécka. Hydra je populárne známa svojou úžasnou architektúrou, zaujímavou históriou a kamienkovými plážami. Dobrá vec na tomto ostrove je, že tu nie je ťažké cestovať sem z Atén (ak prichádzate z hlavného mesta krajiny). Môžete cestovať trajektom a potešiť sa vo svojich dňoch na ostrove.

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

10 najlepších inkluzívnych letovísk a hotela v Grécku

Ako stráviť 5 dní na ostrove Kréta v Grécku

7 Úžasné veci, ktoré môžete robiť v Aténach v Grécku

10 najlepších vecí v Naxos v Grécku [s navrhovanými zájazdmi]

DIY Travel Guide Séria: 11 dní skúmanie Grécka

Obsah

Zoznam najlepších vecí, ktoré môžete robiť v Hydre, Grécko

1. Historický archív – Múzeum Hydry
2. Pláž Svätého Nicholasa
3. Pláž Bisti
4. Profist Ilias Kláštor Hydra
5. Kláštor Komiseos Theotokou
6. Harriets Hydra kone
7. Pláž Vlychos
8. Lazaros Koundouriotis Mansion (Národné historické múzeum)
9. Pamätník Andrea Miaoulis
10. Agios Konstantinos (kostol sv. Konštantínu)
11. Nájdite ubytovanie v Hydre v Grécku
Kde zostať v Hydre, hotel Grécko -budget
Luxusný hotel

Ako ísť do Hydry, Grécko z Londýna

Zoznam najlepších vecí, ktoré môžete robiť v Hydre, Grécko

1. Historický archív – Múzeum Hydry

Foto: Teresa Grau Ros CC BY-SA 2.0
Toto historické archívne múzeum vykazuje veľa zaujímavých kúskov v zbierke a ukazuje zaujímavé okamžité výstavy. Môžete vidieť skvelé námorné maľby, historické námorné zariadenia a veľa sa dozvedieť o histórii ostrova.

2. Pláž Svätého Nicholasa

Pláž St. Nikolaos je osamelá, odľahlá pláž, na ktorú sa dá dosiahnuť iba loďou. Aj keď pláže nie sú veľa populárnej destinácie dovolenkárov, výlet do tejto zálivu je krásny. Voda je krištáľovo čistá a výhľad je úžasný.

3. Pláž Bisti

Foto: Dronepicr CC od 2.0
S 15-20 minút loďou od Hydry sa dostanete do pláže na Bisti. Green Location, malý klas s kamienkami, s borovicami, ktoré sa doslova dotýkajú úžasných vôd, je to, čo tu uvidíte. Samotná pláž je kamienka a je vybavená dáždnikmi a slnečnými lôžkami.

4. Profist Ilias Kláštor Hydra

Jeden z najzaujímavejších a najnáročnejších túr v Hydre. Trvá to takmer 2 hodiny, kým sa dostanete na vrchol a cesta je strmá. Čím vyššia idete, chodník sa stáva oveľa ťažším. Ale pohľad na cestu k kláštoru je dosť uspokojujúci, aby ste pokračovali v túre. A samotný kláštor je tichý a pokojný. Naozaj stojí za námahu! Odporúča sa vychádzať skoro ráno a nezabudnite nosiť pohodlné topánky a oblečenie.

5. Kláštor Komiseos Theotokou

Foto: John Winder CC BY NC-ND 2.0
Pred prístavom sa nachádza veľmi tichý a pokojný kostol, starý kláštor v Hydre. Má úžasný nábrežie a krásne nádvorie. Vynikajúci interiér chrámu s nádhernými lustrami a ikonami a senzačnou ikonostázou umenia je to, čo tu môžete očakávať.

6. Harriets Hydra kone

Bavte sa a dobrodružný zážitok u Harriets Hydra Horse. Bez ohľadu na vašu úroveň sa vám Harriet prispôsobí. Či už ste začiatočník alebo odborník, budete sa baviť turistikou s Harriet a jeho koňmi. Je to naozaj skvelý zážitok! Majte možnosť vyliezť na vrchol mesta, mať nádherný výhľad na Hydru na koni. Aktivita, ktorá sa nesmie vynechať v Hydre.

7. Pláž Vlychos

Foto: Dronepicr CC od 2.0
Pláž je veľmi skvelá na to, aby ste sa dostali s prechádzkou asi 40 minút od prístavu. Voda je veľmi čistá a budete môcť vidieť veľa rýb rôznych druhov.

Navrhovaná prehliadka: z Atén: celodenný ostrov skákal s archeológom

8. Lazaros Koundouriotis Mansion (Národné historické múzeum)

Budova bola postavená v 18. storočí a bola umiestnená populárna rodina politika Lazarosa Kountouriotisa, ktorý veľa prispel k revolúcii v roku 1821, v boji za nezávislosť Grécka. Je to elegantný a dobre udržiavaný priestor s skvelým výhľadom. Exkurzia v kombinácii so zaujímavými exponátmi vás zavedie do inej éry a zároveň sa dozviete veľa informácií o prínose rodiny a histórii ostrova. Návšteva je nevyhnutnosťou.

9. Pamätník Andrea Miaoulis

Foto: Raffaele CC By-NC-ND 2.0
Pamätník, ktorý ctí Andrea Miaouli, využíva skvelý výhľad na prístav a mesto. Ak chcete robiť skvelé fotografie, toto miesto používa malebné výhľady.

10. Agios Konstantinos (kostol sv. Konštantínu)

Foto: Cross Duck CC By-NC-ND 2.0 Cirkev sa nachádza na vrchole kopca s nádhernými výhľadmi v závislosti od toho, kde sa pozriete s vynikajúcou Azure Blue. Samotná cirkev má skvelú štruktúru.

11. Nájdite ACCnull