, mať vlastné kolesá na vyskúšanie, je maximálna sloboda cestovania, ako aj región okolo Salty je to najlepšie miesto na vyrazenie na cestu! Cestovali sme 8 dní, ako aj 7 nocí okolo provincie Salta, ako aj v Jujuy v našej Bit Silver Chevy Classic, ako aj nič, čo by sme však o tejto ceste uviedli. Čo sme vstali? Vyskúšajte, aby ste objavili …

Akákoľvek cesta, ktorá je spojená „víno“, je skvelá na to, aby ste sa mohli vydať?
Deň 1: Salta to Cafayate

Vzdialenosť: 191 kilometrov od nájomného úradu po Cafayate

Trasa: Highway 68

Trvanie: 11:00 odchod, 16:00 sa ukáže (5 hodín vrátane zastavenia)

Podmienky cesty: Dobré. Asfalt.

Hlavné prvky: Poľnohospodárska pôda, pieskovcové útvary, národný park Quebradas de Las Conchas

Po vyplnení posledných nájomných dokumentov a vykonávaní raz prejdenia nášho vozidla sme boli preč.

Vyzbrojený piknikovým obedom, papierovou cestovnou mapou (ktorá nebola mimoriadne podrobná), ako aj našej aplikácie Google Maps v našom múdrom telefóne, navigovali sme našu metódu mimo mesta.

Jazda zo Salty bola prašná, hektická skúsenosť, ako aj to neskončila „pekná“ scenéria asi asi hodinu.

Ale keď sme boli mimo zhonu, ako aj zhonu, bola odhalená prirodzená príťažlivosť oblasti.

Jeden malý kúsok odtieňa, ktorý sme našli, vynikajúca oblasť pre piknik vedľa cesty
Prechádzali sme popri sviežej ekologickej poľnohospodárskej pôde, ako aj s týčiacimi sa stromami, predtým, ako sa topografia zmenila na púštnu krajinu s vysokým kaktusom, ako aj zubatými horami. Boli sme v úcte rovnako dobre, ako sme sa ešte neobjavili pri skvelých veciach! Keď sme zasiahli vchod do národného parku Quebradas de Las Conchas, pravidelne sme ťahali autá a nákladné auto, aby sme fotografovali.

S takýmito názormi, že sme si nemohli pomôcť pri ťahaní, aby sme urobili fotografie
Celá oblasť bola úchvatne scénická.

Po jazde na 141 kilometrov sme sa ukázali na najvýznamnejšom mieste v Quebradas de las conchas. Existuje niekoľko primárnych pieskovcových útvarov, ktoré sú označené turistom, aj keď sme sa pozerali, takmer sme zmeškali primárnu formáciu, diablove hrdlo (La Garganta del Diablo). Vytiahli sme sa, aby sme skontrolovali medzeru v starovekom kameňa, bolo to obrovské!

Ďalšími významnými lokalitami boli obleisk, amfiteáter, hrad, ropucha, ako aj mních.

Diablova formácia hrdla

Pre nás to nebolo ani tak o primárnych skalných útvaroch, ale o okolí.

Celý výlet s národným parkom bol iný svetový zážitok. Boli sme úplne pohltení ružovou, červenou, fialovou, hrdzavou, ako aj sivou farobnou skalnou horou. Pieskovcové svahy sa zdali, akoby sa rozpadli, keby sme sa na ne pozerali nesprávnym spôsobom, zatiaľ čo tvar, ako aj štruktúra hôr nebola na rozdiel od akéhokoľvek typu, ktorý sme predtým videli.

Výlet bol plný krásnej krajiny
Keď sme v našej ceste zo Salty do Cafayate zostali asi 20 kilometrov, narazili sme na niektoré veľké dubové sudy na okraji cesty. Po kontrole sme si uvedomili, že v jednom z nich stojí dáma, ako aj to, že to bola naozaj trochu bočná bočná vínna barová tyčinka!

Dostali nám nejaký kozí syr (v tomto regióne veľmi výrazný), ako aj ochutnávka bieleho vína z Finca la Puilla za 50 pesos (3,25 USD). Toto bol náš prvý úvod do oblasti Bieleho vína kaviarne, ktorá je obklopená mnohými vinicami, ako aj vinárskymi vinárstvami a posiate sa bielymi vínnymi barmi.

V hlavni je dáma! To prinieslo skvelú pitstop asi 20 minút od Cafayate
Cafayate nemusí byť všeobecne známym cieľom bieleho vína, ako je Mendoza na juh, avšak toto severozápadné mesto má bohatú pôdu a vytvára vysoko kvalitné hrozno.

Mali sme pocit, že sa nám táto oblasť páči, a tiež sme si rezervovali 4 noci v kaviarni, aby sme videli vinárstvo v meste, ako aj okolité vinice.

Náš úplne nočný pobyt bol v hoteli Sensational Patios de Cafayate Shop. Vypnutie asfaltovej diaľnice, ako aj po poľnej ceste lemovanej bielym hroznom pripraveným na zber, bolo niečo mimo snov. Oslepujúca biela Bodega El Esteco bola priamo pred nami, zatiaľ čo kráčanie pod klenutým vchodom nás priviedla do hotela.

Oslepujúco biele Bodega El Esteco nás privítali, keď sme sa ukázali na Patios de Cafayate

Bolo nám povedané, že sme boli inovovaní do miestnosti „Suite“. Vylepšenia nie sú nikdy zlá vec, rovnako ako keď sme kráčali horePo schodoch sme sa usmiali od ucha k uchu.

Otvorenie dverí do nášho apartmánu sme položili batohy a nemohli sme uveriť našim očiam. Priestor bol obrovský! Krásna sprchovacia miestnosť mala vírivú vaňu, ktorá by mohla rýchlo v tvare 2 ľudí, v obývacom priestore a pohodlnej posteli veľkosti kráľa.

Náš ohromujúci priestor na apartmány v Patios de Cafayate – nechceli sme odísť!

Ale najlepším zo všetkých bol výhľad z dvojitých dverí vedúcich k nášmu Bit Balkony. Výhľad na bazén dole, ako aj naprieč vinicami, ako aj na hory, sťažovali opustenie miestnosti. Krásne starožitné dotyky vyplnili apartmán, ktoré boli mimoriadne vhodné premýšľanie o pôvodnej farme je od roku 1892.

Výhľad z nášho priestoru bol fantastický!

Postava, ako aj dekorácia tohto obchodného hotela bola krásna. Jediným problémom bolo, že by sme mohli zostať iba 1 noc, pretože tentoraz boli úplne rezervovaní okolo roka! Vďaka hotelu, ako aj presne s tým, aké nádherné bolo prostredie, sme urobili našu metódu na prízemí na večeru.

Privítali sme pohár šumivého bieleho vína.

Vylepšovací, priateľský personál, ako aj teraz bezplatný pohár vína? Nemohlo to získať žiadny typ lepšie! Alebo sme si mysleli.

Toto je ohromujúce nastavenie terasy de Cafayate, ako aj Bodega El Esteco – úžasné!

V tú noc v reštaurácii La Rosa som mal ten najlepší steak, aký som kedy mal za celý svoj život. Šéfkuchár Martín podal rebrové oko, ktoré bolo marinované v červenej bielej víno Malbec omáčke. Bolo to šťavnaté, ach také nežné, ako aj korenené k dokonalosti. Na vrchu dosky mäsa sedela trochu kúsok herbovaného masla.

Dobre, takže tento obrázok je trochu rozmazaný, ale bol som tak nadšený z tohto steaku, že som nemohol udržať svoju ruku stabilnú! haha

Túto noc bola tiež prvýkrát, čo Nick niekedy vyskúšal Sweetbreads, ktoré sa mu naozaj páčil. Šéfkuchár pravidelne prišiel, aby skontroloval jedlo každého, ako aj servery boli mimoriadne pozorné.

Sweetbreads, ako aj krevety Tempura – fascinujúca a chutná kombinácia!

S bruchom plnými z nášho troch programových jedál sme zaokrúhlili mimoriadny deň s kopaním späť vírivkou a potom sme okamžite rozdali na nadýchanej posteli. Deň 1 nášho výletu sa bude ťažko dostať.

Kliknite doprava sem a skontrolujte časť 2 nášho výletu z Cafayate do Tilcara s výletom do Salt Flats & Purmamarca!

Pozrite sa na naše video!

Pozrite sa na oveľa viac našich videí Argentíny tu!

Tipy na cestovanie:

Zarezervovali sme si autá a nákladné auto s prenájmom kaktusu v Salte, ako aj na 51,25 dolárov / deň, bolo to dosť drahé, avšak typické náklady pre Argentínu. A mať flexibilitu pri cestovaní osobitne stálo za každý cent!

Aj keby sme nepracovali s Destino Argentínou, zostali by sme dlhšie v terase Cafayate. Náklady na priestor začínajú na 136 dolárov / noc pre 2 osoby vrátane raňajok bufetu, ako aj premýšľanie o tom, že sme strávili okolo 100 dolárov / noc za mimoriadne základnú miestnosť, je to výnimočná hodnota.

Ak nezostanete v terase de Cafayate, nezabudnite aspoň vidieť ich reštauráciu. Jedlo je také skvelé rovnako ako približne 15 dolárov / primárny kurz, je mimoriadne cenovo dostupné.

Prineste si piknikový obed, aby ste sa potešili v metóde kaviarne, ako aj uistite sa, že máte dostatok pitnej vody – koniec koncov je to púšť.

Je najlepšie vyraziť zo Salty ráno (ale nie tak skoro), pretože v neskorých popoludní sa vietor skutočne zdvihne v Quebradas.

Významné poďakovanie spoločnosti Destino Argentína za založenie nášho nočného pobytu v Patios de Cafayate. Rovnako ako veľké poďakovanie patios de Cafayate za to, že nás držal v hoteli, ako aj v reštaurácii, ako aj za to, že náš pobyt stal mimoriadne nezabudnuteľným.

Aj keď sme pracovali s Argentínskou cestovnou radou ako blogeri, neboli sme v žiadnej metóde ovplyvnené alebo povedané, že musíme zložiť pozitívny spôsob.

Páči sa mi to? Pripnúť! „

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To naznačuje, že provízie robíme, ak kliknete na odkazy na našom blogu, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.