Madam Maria Espiritu bola poverená farnosťou, aby sa postarala o malý obraz Panny Márie. Mala určenú urnu, kde si nechala obraz. Netrvalo dlho, kým Madam Maria poznamenala, že každý večer sa urna zmenila na prázdnu a obraz chýba. Ako keby to nebolo dosť zvláštne, obrázok by sa každé ráno vrátil späť v urne. Vdova oznámila tieto zvláštne udalosti kňazovi, ktorý sa k nej pripojil a užíval si po obrázku. To isté sa stalo – každý večer sa obraz Márie zmizol a každé ráno sa znovu objavil. Jedného dňa obrázok zmizol a nikdy sa nevrátil do urny.

Toto je len jeden z mnohých záhadných a príťažlivých udalostí, ktoré obklopujú malý obraz Panny Márie z Caysasay.

Čo je v tomto sprievodcovi pokryté?

Svätyňa Panny Mária z Caysasay
Juan Maningcad a obraz požehnanej Panny Márie
San Lorenzo Ruiz kroky
Zjavenia Panny Márie z Caysasay
Banal Na Pook: Sta. Lucia dobre dnes
Najlepšie hotely a letoviská v Batangassearch pre oveľa viac ubytovania Batangas!

Viac nápadov na YouTube ⬇ súvisiace príspevky:

Svätyňa Panny Mária z Caysasay

Na brehu rieky Pansipit sa nachádza v Barangay Labac v Taal. Tento tichý Barrio vzal svoje meno od Endemic Silvery Kingfishers, ktorý v tejto oblasti oplýva. V Tagalog sa tento vták nazýva Kasay-Kasay. Tieto vtáky sa objavia aj s Pannou Máriou v jednom z jej údajných zjavení v tejto oblasti.

Svätyňa Panny Mária z Caysasay v Taal, Batangas
Svätyňa Panny Márie z Caysasay je kaplnkou postavená na úkryt a ctiť obraz Panny Márie zo 17. storočia, ktorý mnohí obyvatelia a oddaní uctievajú. V porovnaní so susednou taalskou bazilikou je táto kaplnka absolútne menšia a menej stará, ale stále má odvolanie samostatne. Z vchodu do brány viedli k hlavným dverám kaplnky tri jazdné pruhy dlaždíc, ako sú séria diamantov. Prevažne béžová fasáda obsahuje štyri obdĺžnikové stĺpce, ktoré tvoria tri oblúky v tvare tunela. Je korunovaný dvoma zvonovými vežami s červenými strechami a krížovými krížmi.

Vo vnútri sú na podlahe vzorovanej Argyle (?) Postavené dva pruhy sedadiel. Jeho osemhranná kupola vyzerá veľkolepo s stropom natretým takmer čiernymi a bielymi obrázkami z Biblie. Okno a balustrádna kupola tiež vrhá svetlo na hlavný oltár, ktorý je stredobodom interiéru kaplnky. Má šesť stĺpcov, dva obrázky anjelov a obraz Panny Márie z Caysasay v strede.

Loď kaplnky
Oltár s Panny Márie z Caysasay v jeho centre
Pamätám si, keď som bol malý, moja rodina spadla do radu zo strany kostola cez schodisko až do druhého poschodia v zadnej časti kostola, aby sme sa uctili dámy. Lemery, mesto, v ktorom som vyrastal, bol práve na druhej strane rieky Pansipit.

Aj keď som ocenil „starý“ vzhľad a dojem z miesta, kostol by mohol skutočne použiť trochu obnovy a údržby. Bolo smutné vidieť farbu svojich stien odlupovať, najmä obraz Juana Maningcada.

Juan Maningcad a obraz požehnanej Panny Márie

Na jednej stene svätyne bol maľovaný vynikajúci obraz Juana Maningcada. Juan Maningcad bol rybár, ktorý jedného dňa v roku 1603 išiel loviť v rieke Pansipit. Bol šokovaný, keď videl, že jeho sieť chytila ​​malý obraz Panny Márie. Noha-vysoký obrázok žiarila a iskrila, že sa Maningcad sklonil a modlil sa.

Juan Maningcad a jeho objav obrazu Panny Márie z Caysasay, chytený vo svojej rybárskej sieti. Všimnite si časti tohto obrazu, ktoré sa už odlupujú.
Farský kňaz sa dozvedel o udalosti a keď videl obraz, ktorý tiež poklonil a zbožňoval. Potom poveril Madam Maria Espiritu, aby sa starala o obraz. Maria potom zistila, že obraz zmizne večer a objaví sa ráno. Jedného dňa sa obraz vôbec nevrátil.

Príbeh zmiznutia obrazu dámy tu nekončí. Obrázok sa momentálne zobrazuje v kaplnke, takže naznačuje, že ľudia z Caysasay našli. Kde sa pýtate? pokračuj v čítaní.

San Lorenzo Ruiz kroky

Hneď za kaplnkou nájdete 125 krokov. Áno, spočítali sme. Pôvodne vyrobené z Adobe Stone, tieto kroky boli nahradené žulou v roku 1850.

125 Žulové kroky San Lorenzo Ruiz!
Ak ste v Taal Basilica a chcete sa pozrieť na kostol Caysasay, je to spôsob, ako ísť namiesto prenájmu trojkolky. Určite by vám nevadilo prechádzku, pretože si tiež uvidíte niekoľko historických miest a pamiatok vrátane predkov Gco a Villavicio. Tieto kroky môžete tiež vyliezť, ak idete do parku zo svätyne Caysasay, hoci to môže byť trochu vyčerpávajúce.

Z jedného z týchto krokov sa človek môže dostať do posvätnej studne Sta. Lucia, ktorá sa považuje za zázračnú. Neexistujú žiadne zjavné znaky idú do studne, takže si MIGHT sa musí opýtať miestneho. Nebojte sa, pretože na oboch stranách schodov sú obytné oblasti a niekde tu leží priechod na posvätné miesto.

Zjavenia Panny Márie z Caysasay

V roku 1611 bola rodená dievčina menom Catalina Talayn na jar na svahu neďaleko miesta, kde sa zistilo, že obraz dámy zhromažďuje palivové drevo a pritiahne vodu, keď uvidela obraz dámy brilantne odrážanú v Springwater . Povedala svojmu spoločníkovi o svojej vízii, ktorá s ňou utiekla zo scény. Miestne príbehy rozprávajú, že obe ženy videli dámu s dvoma sviečkami na jej boku na vetve stromov Sampaga, obklopenou vtákmi Kasay-Kasay (Casay-Casay, Kingfisher). Bol to len začiatok série pozorovaní oslnivého svetla blízko jari.

Obyvatelia Taal rýchlo považovali zjavenie za dámu Caysasay. Voda prichádzajúce z jari sa predpokladá, že má neuveriteľné vlastnosti, najmä potom, čo Juana Tangui, rodáka, ktorá prežila celý svoj život s hroznou chorobou očí, bola uzdravená pred mnohými očitými svedkami. V jaskyni na webe našli obraz Panny Márie – presne ten istý obraz, ktorý Juan Maningcad vylovil z rieky, presný obraz, ktorý magicky zmizol a znovu sa objavil na niekoľko večerov a ráno a potom zmizol a už sa už nikdy nevrátil. roky skôr.

Banal Na Pook: Sta. Lucia dobre dnes

Dnes je stránka poznačená podstatným oblúkom z koralového kameňa, korunovaným bas reliéfom dámy. Oblúk stojí na vrchole 11-ft hĺbkových vrtov. Pri ústach oddaní a turisti zapájajú sviečky. Zatiaľ čo lokalita zostáva prikrývaná hustou vegetáciou a pružina naďalej vyrába vodu, človek musí prejsť obytnou oblasťou, aby sa sem dostal od svätyne Panny Márie Caysasay. Na miesto vedie nenápadne úzky chodník na boku schodov San Lorenzo Ruiz. Ak nepoznáte svoju cestu okolo, je veľmi nepravdepodobné, že ju nájdete, pokiaľ sa nepýtate miestneho.

Oblúk, ktorý označuje miesto, kde obe ženy videli obraz dámy, sa odrážal na vode
Hustá vegetácia na svahu po ceste k Sta. Lucia dobre
Neuveriteľná studňa Sta. Lucia
Bas reliéf obrazu Panny Crowns the Arch.
Aj keď samotná stránka zostáva podmanivá, nemohol som si pomôcť, ale bol som zarmútený odpadom roztrúseným po webe. Vedel som, že niektorí ľudia tu používajú vodu na kúpanie alebo pitie kvôli svojej neuveriteľnej liečivej sile, nemohol som si pomôcť, ale cítim sa trochu znepokojený jej bezpečnosťou. Dúfam, že miestna vláda urobí niečo pre udržanie a zabezpečenie lokality a že ľuďom žijúcim v tejto oblasti by bolo vindelné ich likvidáciu pevného odpadu.

V Batangasch nazývame toto miesto „Banal Na pook“. (Mimochodom, vyslovujeme to „Banal Na Pu-OK“.) Mám veľa spomienok na toto miesto, pretože pre našu rodinu bolo každoročné podujatie, aby sme sa pozreli na toto miesto každé Veľké piatok pre našu návštevu Iglesia. Možno nie som náboženský človek, ale teším sa, až uvidím miestnu vládu Taalu a jej ľudí, ktorí spolupracujú pri zlepšovaní celkového stavu svätyne Caysasay a Sta. Lucia dobre a rešpektovanie ich posvätnosti, ak nie ich kultúrny, historický a náboženský význam.

Najlepšie hotely a letoviská v Batangas

Podľa skóre Agoda Review.

Acuaverde Beach Resort & Hotel Inc. Skontrolujte ceny a dostupnosť! ✅

Virgin Beach Resort. Skontrolujte ceny a dostupnosť! ✅

NDN Grand Hotel. Skontrolujte ceny a dostupnosť! ✅

Palm Beach Resort. Skontrolujte ceny a dostupnosť! ✅

Cintai – Coritos Garden Hotel. Skontrolujte ceny a dostupnosť! ✅

Vyhľadajte oveľa viac ubytovania Batangas!

Ako sa dostať do svätyne Caysasay: Z Manily si vezmite autobus viazaný na lemery (P150 ++). check with the motorist if the bus is passing through Taal town Proper. If so, get off at the Taal Park. Your landmark is the colossal Taal Basilica and you shouldn’t miss that ‘coz it’s massive. From the park, take the side alley of 7-Eleven, turn left towards the end of the road until you see the San Lorenzo Ruiz steps on your right. Climb down the stairs and you’ll find the Our lady of Caysasay Shrine at the base.

If the bus is set to skip the Taal town Proper, get off at the Taal Lemery Bypass Junction and take a jeepney from there. If you miss this junction (which you shouldn’t unless you sleep at this point of the trip!), alight at Lemery terminal (P150++) and take a tricycle to the “Lumang Palengke” (P10-P15). tell the trike motorist to drop you off at the boat going to Caysasay. once there, cross the river on a boat (P3), walk down the left alley and then turn ideal and you’ll come out the street facing the Caysasay Shrine.

Note: The author does not necessarily believe in the miracles described in this post. just sharing.

More ideas on YouTube ⬇️⬇️⬇️

Súvisiace príspevky:

LIPA CATHEDRAL: The Metropolitan Cathedral of San Sebastian

The historic town of Balayan, Batangas, Philippines

Lomi King: Where to eat in Lipa, Batangas, Filipíny

Anilao Batangas: cestovný sprievodca a plán cestovania v rozpočte

Fantasy World Travel Guide: Opustený hrad v Batangas

Cirkev Caleruega, Batangas: Travel Guide a ako sa tam dostať

Vodný park Aquaria, cestovný sprievodca Batangas + Požiadavky

Top 15 Batangas Beach Resorts + Cestovné požiadavky