Práve tu v Sydney, to skutočne vykopáva. Tento víkend bol úplne vriaci, rovnako ako to nevyzerá, že ortuť sa čoskoro chystá opäť znížiť akýkoľvek druh času.

A s letom prichádza veľké množstvo šancí byť vonku.

V tomto pravidelnom vydaní hovoríme o novej knihe Mate, ktorá bola práve publikovaná, pozoruhodný pochod podporujúci #womenswave, ako aj o platbe Paspaley Pearls. V našom itinerári sa tento týždeň tiež v našom itinerári objavia aj bary, krčmy a strešné miesta.

Dúfame, že sa vám toto pravidelné vydanie bude páčiť!

Na zdravie – Jim a Christina XX

Aby sme sa dostali rýchle aj bezplatné sféru, vyskočili sme do hotela Exchange v Balmaine na metóde späť z niekoľkých nocí u Christinej mamy.

Sme radi, že sa tomuto umiestneniu darí dobre. Chvíľu sa uzavrelo pred pár rokmi, rovnako ako sme sa obávali, že výmena prešla metódou mnohých krčiem v tejto oblasti. Allan a Alana Sudale však vzali opraty a absolútne ho zabíjajú.

Dobré pivo, vynikajúce jedlo, ako aj krásne dotyky, ako sú tieto pôvodné kvety Aussie na stoloch, túto krčmu vrátili do svojho stavu ako Balmain Institution.

Je to miesto, kde nájdete, ak skutočne chcete ochutnať Balmain. Pustili sme sa iba na rýchly nápoj. Zostali sme tri!

Z nejakého hlúpeho dôvodu som sa rozhodol ísť späť do Balmain z výletu do mesta. Ak si nie ste istí, ako presne to je, dovoľte mi, aby som vás rýchlo spustil s cestou. Z Surry Hills som kráčal dolu do Haymarketu, čínskej štvrti, ako aj do prístavu Darling, s budovou ICC, ako aj cez ľahké železničné trate do Pyrmont, dole na trhy s rybami a potom cez most Anzac – je to asi 7 km.

Nebolo by to také zlé, ale bol som veľmi múdry a vybral som jeden z najpopulárnejších dní v roku, ktorý som ho doteraz chodil. Skoro to stojí za to len pre obrázok – most Anzac je jedným z mojich obľúbených, ale nie je to také dobré!

Som knackered, ale šťastný – najmä od tohto pitstopu v hoteli Bald Rock. Táto vynikajúca bitová krčma je celkom dobre skrytá, takže skutočne získate pocit susedstva od všetkých miestnych obyvateľov, ktorí pijú a jedia tu. Pivo je tu tiež úplne držané tu.

Okrem krčmy sme tak nadšení, že môžeme odhaliť, že náš priateľ, Phil Barker, vydáva svoju novú knihu – Transformácia človeka.

S najväčšou pravdepodobnosťou ho spoznáte z jeho rutinného stĺpca v Sydney Morning Herald, ako aj editor, ako aj vydavateľ mužov, ako aj dámske časopisy – má jedinečný pohľad, ako aj zložený z skúseností Austrálsky chlap už viac ako 25 rokov.

V poslednej dobe Christina číta viac feministickej literatúry a obaja sme si skutočne užili Philovu knihu. Nemôžem vám o tom povedať viac, kým nebude oficiálne zverejnená 4. februára, môžem vám však povedať, aby ste si teraz dostali svoje predobjednávky, práve tu na Booktopia. Nebudete ľutovať.

Od rozvoja chlapa po spory žien. Dnes, Christina, ako som prišiel do Hyde Parku v Sydney, aby som sa pripojil k zhromaždeniu za práva žien. Pred pochodom s mestom boli niektoré neuveriteľné ženy, ktoré hovorili o násilí, nerovnosti a toxickej mužskosti proti ženám.

Ich príbehy sú trýznivé, ich misie sú motivujúce a ich správy sú silné. Rovnako ako citácia popoludnia prišla od oceneného autora Bri Lee s: „Je také ťažké udržať olivovú vetvu v dlani, keď požadujete svoje tajomstvá medzi prstami.“

Dal mi husiaca sa.

Pochod s mestom je pozitívnym a silným pohybom chlapa, ako aj žien, ktoré preberajú Sydney z Hyde Park všetkých metód dole Castlereagh Street do Belmore Park neďaleko centrálnej stanice.

A to znamená, že je veľa súčasťou niečoho tak dôležitého, ako zastavenie takýchto nenávistných činov voči ženám. Nezabudnite skontrolovať stránku na March Sydney v Dámsku.

Keď sme, keď sme v tejto oblasti, ako aj v čase obeda, Christina, ako aj ja, keď som vyriešila ženský pochod, ako aj smerom k nášmu starému miestnemu, Royal Albert Hotel. Táto krčma má vždy toľko vynikajúcich pív na kohútiku – častejšie ako remeselnícke Aussie Brews.

A ešte oveľa lepšie ako to (najmä keď máte hlad) sú tu hamburgery. Royale so syrom je vždy skvelá stávka, vždy som však „pikantný“. Chilli knedlová omáčka, ktorú kuchynská časť vkladá do hamburgera, ju skutočne posunie na jednu úroveň.

Keďže sme tu boli posledné práve tu, ponuka sa trochu zmenila. Teraz môžete získať poutine – obľúbenú firmu v Kanade. Poutine, ak to neviete, je hranolky udusené v omáčke, ako aj syrové tvarohy. Je to celkom epické. Skúsili sme to prvýkrát v Toronte.

Nie je to úplne to isté ako poutína, ktorú sme mali v Wayne Gretzky, ale nie je to zlé.

Christina’s Potstocker Dumplings sú tiež skvelé, HoweVer sa zdá, že kuchyňa pracuje v tejto chvíli tvrdšie na svojej ponuke North-Americana. Vždy by som sa tam vrátil priamo na hamburger.

Po obede smerujeme všetku metódu späť do mesta, aby sme videli nášho kamaráta Rohana v práci. Pracuje v jednom z najkrajších obchodov v Sydney – v obchode Paspaley Building v Martin Place.

Paspaley je rodinný obchod s Pearl, ktorý začal dve generácie späť v severozápadnej Austrálii. Pearly z tohto podnikania patria medzi mimoriadne najlepšie a najvyhľadávanejšie na celom svete.

Rohan nám ukazuje okolo obchodu – samozrejme so pohárom Perrier Jouet! Prináša niekoľko najlepších kúskov v obchode, aby nám ukázal. Tu sú úžasne krásne perly a nastavenia. V skutočnosti desiatky nespočetných dolárov v hodnote šperkov.

Rohan nám tiež ukazuje rozmanitosť vysokej kvality, do ktorej prichádzajú perly, s ich piatimi vysokými vlastnosťami, tvarom, farbou, leskom a pleti. Je také fascinujúce, aby ste trochu pochopili, čo robí vysoko kvalitnú perlu.

Práve tu nie je len bohatstvo perly v boutique Palamial Martin. Rovnako existuje bohatstvo informácií. V zadnej časti obchodu sa nachádza miniatúrne múzeum, ktoré hovorí celej zaujímavej histórii Paspaley, ako aj o tom, ako sa trh Pearl v Broome rozrástol na to, čo je teraz.

Pred niekoľkými rokmi sme boli v Broome a navštívili sme perlovú farmu. Je to všetko také zaujímavé. Práve tu sú viac našich príbehov o Broome v západnej Austrálii.

Rohan je jedným z našich najstarších priateľov. Christina ho uspokojila iba deň alebo dva predtým, ako ma uspokojila, rovnako ako od tej doby sme všetci najlepšími kamarátmi.

Bol to Rohan, ktorý je kvalifikovaným kaderníkom, ktorý poskytoval Christine svoje nové vlasy (mala ružové vlasy, keď som ju uspokojila), a tiež ju začala na svojej neuveriteľnej ceste, ktorá priniesla romantiku na vlasy. Okrem toho sme začali aj MR & Mrs Romance. Takže tento chlap je pre nás veľmi dôležitý!

Christina, ako aj Rohan sa dnes večer po práci opäť uspokojili. Tu je to, čo dostali toľko, ako keď boli prepustení v meste:

„Ak sa pozriete pozorne, uvidíte malý náznak, ktorý klope dvere na Pitt Street, prešiel som však okolo tohto miesta nespočetne krát predtým, ako som to videl. Keď som kráčal po schodoch, ako aj pozdĺž chodby, pravdepodobne by som sa otočil rovnako, ako keby som nebol so svojím dobrým priateľom Rohanom.

Ale v súlade s smermi na konci temnej cesty sme trikrát zakložili a boli sme povolené do tejto skrytej tyče. “

Klepanie na dvere je trochu prekvapujúca tyčinka, rovnako ako oveľa väčšia, ako sme očakávali. Zoznam nápojov je skutočne fascinujúci a dokážu zmiešať akýkoľvek typ klasikov, ktoré sa vám páčia. S hľuzovkovým soľným popcorn, aby sme sa občerstvili, sme boli nalákaní, aby sme zostali a vyskúšali viac jedál z ponuky.

Určite sa vrátime.

Po prehliadke niekoľkých oslavných udalostí v Sydney v okolí prístavu Darling Harbor, ktoré boli úprimní, boli trochu sklamaním, cítime požiadavku zvýšiť sa nad davmi.

Sydney chýba vo veľkých strešných baroch, avšak Zephyr v spoločnosti Hyatt Regency ponúka to, čo mnohým chýba – zametaný výhľad, čerstvý vzduch a veľké množstvo priestoru.

Vďaka stolovej službe môžete rýchlo relaxovať a pozerať sa na západ slnka odtiaľto a tiež uvidíte strany Sydney, ktoré zriedka vidíte. Zephyr je vynikajúci bar pre výhľady a relaxačný nápoj. Práve tu je dostatočná oblasť aj pre veľa ľudí, čo je tak osviežujúce. Toľko strešných barov sa cíti stiesnených.

Dúfame, že sa vám toto pravidelné vydanie páčilo. Pri pohľade na to to bol celkom legendárny týždeň!

Na zdravie – Jim a Christina XX